Wolf Alpha-2, 3.9 sekonda deri në 100 km/h

Emri i tij është Alpha-2, ka dizajn agresiv në stilin “lambo”, dhe dinamikën ngasëse të automobilit supersportiv. Ajo që është e pazakontë, ...

Makina e parë familjare me energji diellore

Stella, makina e parë familjare me energji diellore (VIDEO) Pëlqej0 Studentët në Universitetin të Teknologjisë në Eindhoven kanë ndërtuar një makinë me energji diellore,...

Mazda me modelin e rifreskuar CX-9

Mazda ka prezantuar modelin e rifreskuar CX-9, para debutimit në panairin e veturave në Australi. Ky model e ka marrë temën e dizajnit KODO, me...

Ferrari thyen rekord, shitet për 20 milionë euro

Një Ferrari Spider i vitit 67-të kabriolet i prodhuar në vetëm dhjetë ekzemplare, ka thyer cdo rekord sa i përket shitjeve në ankande. Makina...

Corvette ZR1

Gjenerata e re e Corvette me të drejtë do ta bartë titullin e Corvette-s më të fortë në histori. Këtë epitet ia siguron motori...

Lexus lanson super-automjetin japonez

Panairi i makinave ju ka hapur dyert prodhuesve botërorë, e një prej premierave më të rëndësishme tanimë është mbajtur. Makina Lexus LFA, pas një viti...

Lexus LS për vitin 2013

Në San Francisko, të hënë më 30 korrik në mbrëmje sipas kohës sonte, është prezantuar Lexus LS për vitin 2013, si dhe versioni i...

Volvo V40 Cross Country

Volvo Car Corporation qysh në vitin 1997, ka zbuluar segment automobilistik plotësisht të ri, me prezantimin e modelit V70 Cross Country. Tani, 15 vite...

Janë publikuar fotot e vetures Kias Sportage 2011

Janë publikuar fotot e para të vetures më të re Kias  Sportage, modeli i ri i prodhuesit Korean do të paraqitet për publik...

Motoçikleta Honda MSX125

Nëse dikush është ekspert për motoçikleta, atëherë kjo është Honda, e cila vetëm në Azi brenda një viti shet mbi 5 milionë motoçikleta të...