Vosteiner përmirëson BMW M6

Specialistët për “tuning” nga “Vorsteiner” kanë vendosur që në “Facebook” të paralajmërojnë programin e tyre të përpunimit të të fuqishmit BMW M6. Gjykuar në bazë...

BMW M6 Coupe dhe Convertible me motor V8 Bi-Turbo 560 kuaj fuqi

BMW M6 Coupe dhe Convertible, zyrtarisht do të prezantohen në panairin e veturave në Gjenevë. Përkrah pamjes atraktive, blerësit potencial do t’i gëzoj edhe...

BMW Z2 modeli i ri sportiv

Të gjithë dini për BMW-n legjendare Roadster Z4, i cili shpesh ka qenë ‘aktor’ në shumë filma. Dhe tani nga BMW arrijnë lajme edhe...

BMW me një prodhim të ri të motoçikletës Concept6

BMW ka vendosur që nga vetura e BMW-së gjashtë-cilindërshi të prodhoj motoçikletën e re konceptuale të quajtur Concept6 po ashtu gjashtë-cilindërsh. Lajmi...

BMW 1 GT në fazën finale të zhvillimit

Gjenerata e re e BMW Serie 1 me shenjën GT, do ta ketë premierën në vjeshtë në Paris. Ajo që është e rëndësishme, është...

BMW i8 del në treg së shpejti

Pas modelit të parë i3, BMW pritet të nxjerrë në treg në qershor modelin e ri sportiv i8. Ky model inovativ 2+2 i përket...

BMW X4 së shpejti në treg

BMW Sport Activity Coupe X6 ka arritur suksese të mëdha në të gjitha tregjet botërore dhe i tejkalon të gjitha kërkesat dhe trendët e...

BMW X4 arrin në shiritin e prodhimit më 2014

Informatat më të fundit tregojnë se BMW do të investojë 900 milionë dollarë në fabrikën e re në Spartanburg, në të cilën në fund...

BMW do të prodhojë Mini Coupe e Speedster

Duket se në BMW janë më shumë se vetëm të bindur kur bëhet fjalë për konceptin e ri Mini. Edhe pse mediat dhe publiku...

Koncept i BMW i8

Shenja e shkronjës së vogël "i", të rikujton modelet e Hyundai-t, por këtë herë bëhet fjalë për vijën speciale të modeleve të BMW-s. Bëhet...