Mercedes CLS Shooting Brake

Kompania “Mercedes” gjatë muajit të ardhëm zyrtarisht duhet të prezantojë Shooting Brake versionin e modelit CLS, ndërsa tani në internet kanë filluar të qarkullojnë...

Mercedes është duke përgatitur S klasën elektrike

Sipas fjalëve të shefit për teknologji të “Mercedesit”, Thomas Weber-it, nuk është përjashtuar mundësia e arritjes së versionit plotësisht elektrik të S klasës. Më...

Kamionët e Mercedesit kursejnë karburant me ndihmën e GPS

Kamionët Actros të Mercedesit tani vijnë të pajisur me sistemin i cili e di se çfarë ka në rrugën para tij, dhe në këtë...

Mercedes S-Class dizajn i shkëlqyer

Mercedes ka prezantuar modelin e ri Sedan S-Class, vetura e cila gjithsesi do të ndikojë në segmentin e luksit, deri në kohën kur gjenerata...

Mercedes-Benz SSK i vitit 1929 tek “Auto-Mita”

Në auto-sallonin e kompanisë “Auto-Mita” në rrugën Prishtinë-Shkup, në fshatin Preoc, gjendet një model klasik i Mercedes-it, tejet i bukur dhe i veçantë. Bëhet...

Mercedes zbulon modelin që lëviz pa shofer

Shefi i kompanisë së makinave Daimler, Dieter Zetsche prezantoi në panairin e makinave në Frankfurt modelin Mercedes Benz të klasës S i cili në...

Makina më e shtrenjtë në treg

Një makinë Mercedez është transformuar totalisht. Këtë gjë e ka realizuar biznesmeni Ueli Anliker, i cili e ka nxjerr në shtije makinën. Ai thotë se...

Mercedes-benz 30 mln dollarë. Çmim rekord i makinës së garave F1

Histori ka bërë shitja e makinës së vitit 1954, Mercedes-Benz W196 në ankand. Përveçse piloti i Formula 1 Juan Manuel Fangio ka fituar me...

Mercedes Benz i veshur me flori

Krijimi i makinave të bukura dhe modeleve të fundit, nuk përbën risi për të pasurit, tashmë ata kërkojnë që makina e tyre të jetë...

Mercedes-Benz fillon prodhimin e SmartForFour

Përfaqësuesi i gjigantit gjerman Mercedes-Benz, ka bërë të ditur se janë duke punuar në një veturë elektrike të SmartForFour, e cila gjatë dy viteve...