Automobilat që do të paraqiten gjatë këtij viti

Viti i cili sapo kaloi nuk ishte i keq për fabrikat e automobilave edhe për kundër parashikimeve të pesimistëve. Në vitin 2010 u...

Touareg 3.0 V6 TDI CR, elegancë dhe cilësi e lartë

Dizajni shpërthyes i modelit të ri Touareg, qon lartë pritjet e pjesës së brendshme. Dhe ajo nuk dëshpëron: psh, ju mund të zgjidhni...

Volkswagen Sportsvan me modelin e ri Golf Plus

Dhjetë vjet më parë, “Volkswagen”-i kishte vendosur të zgjerojë ofertën me modelin e ri Golf Plus. Përveç Hatchback-ut standard me tre dhe pesë dyer,...

Volkswagen planifikon të prodhoj modelin Panamera kabriolet

Kompania Volkswagen, e cila kohë më parë e ka blerë prodhuesin Porsche, planifikon të prodhoj modelin Panamera kabriolet, kështu shkruan revista gjermane – ‘Automobilwoche’....

Vokswagen Golf makina e vitit 2013

Revista prestigjioze britanike ‘Diesel Car’, ka shpallur fituesit e çmimeve për veturën dizel më të mirë për vitin 2013, e cila përfshinë dhjetë segmente....

Volkswagen XL1, vetura më ekonomike

Edhe pse ende nuk është futur në linjën e prodhimit, koncepti Volkswagen XL1 shumë shpejt do ta sheh veten në treg, kjo falë disa...

“Djalli i Kuq”, Golfi me 478 kuaj fuqi

Ky model, nga fabrika del me sistem të tërheqjes me katër rrota dhe motor 2.0 L TFSI që zhvillon 270 kuaj fuqi dhe moment...

Golf 7 fotografohet në testim

Shasia e 2013 MkVII Golf qëndron nën automjetin që po shihni, që nga jashtë është ende i veshur sikurse forma e tanishme e Golf,...

Golf 7, automobil i vitit në botë

Në panairin e automobilave në New York, vetura Golf7 e Volkswagenit u zgjodh automobili i vitit, ndërsa kjo mirënjohje erdhi pasi kjo veturë u...

Volkswagen i ri që kushton 3.4 milion stërlina

Volkswagen i ri që shihni më lartë është i pajisur me një motor 3-litërsh i cili mund të bëjë 0 - 62mph në 3,9...