Button triumfon në Çmimin e Madh të Australisë

Piloti i McLaren Mercedes, Jenson Button në mënyrën më të mirë të mundshme ka filluar kampionatin e këtij viti në Formula 1, duke triumfuar...

F1, ja kombinimet për të shpallur kampionin

Të dielën e 23 nëntorit, në Abu Dhabi do të mbyllet edhe ky sezon i Formula 1, por gara për titullin kampion mbetet e...

Lewis Hamilton ironizon Alonson

Lewis Hamilton flet pas shume kohesh per ish shokun e skuadres, Fernando Alonso me te cilin nuk kaloi asnje dite te bardhe. Ne prag te...

Valentino Rossi nuk do të tërhiqet nga MotoGP

Shtatë herë kampioni i botës në MotoGP, Valentino Rossi, hodhi poshtë zërat që flisnin për një tërheqje të tij të mundshme nga bota e...

Formula 1, një vit me statistika e kuriozitete

Sezoni 2012 në Formula 1 ka qenë ndër më spektakolarët, edhe pse fituesi ka qenë i njëjti me vitet e kaluara. Fakti që shumë pilotë...

Aleix Espargaro pole position në provat zyrtare në Assen

Në cirkuitin e Assen në Holandë 24-vjeçari spanjoll bëri mrekullinë duke e xhiruar motorin e tij për 1 minutë 38 sekonda 789 të mijtat. Aleix...

Shkatërrohet Ferrari, shpëton Alonso

Piloti i njohur Fernando Alonso, ka pësuar një aksident me ferrarin e tij, megjithatë ka shpëtuar. Alonso nuk ka pësuar asnjë dëmtim, ndërsa makina...

Dani Pedrosa do të mungojë në Silverstone

Dani Pedrosa nuk do të jetë i pranishëm në Cmimin e Madh të Britanisë së Madhe që do të zhvillohet në Silverstone...
Schumacher: Nuk e di nëse do të vazhdoj në F1

Schumacher: Nuk e di nëse do të vazhdoj në F1

Michael Schumacher, që nga rikthimi i tij në Formulën 1, nuk ka arritur rezultatet që priste dhe kjo gjë për një pilot i cili...

Mark Webber në pole position

Tjetër triumf i skuadrës Red Bull në provat zyrtare për Çmimin e Madh të Formula 1. Dy pilotët e skuderisë, Mark Webber...