Home » Sporte Motorike

Vettel e bën sefte me Ferrarin

Vettel e bën sefte me Ferrarin

Pasi vizitoi skuadrën e tij të re gjatë provave në pistën e Abu Dhabit, Sebastian Fetel ka nisur menjëhere nga puna me Ferrarin. Piloti gjerman ka zhvilluar testet e para me makinën, që do të garojë duke nisur nga Botërori 2015 I Formula 1....
Aksident i rëndë për Mark Webber

Aksident i rëndë për Mark Webber

Ish-ngasësi i Formula 1 është aksidentua në një garë në Brazil.Ish-piloti i Red Bullit në Formula 1, Mark Webber, ka pësuar lëndime pas një aksidenti në Brazil. Australiani ishte duke garuar me një makinë Porsche në një garë në pistën...
Hamilton feston fitoren e F1 me Scherzinger, ja puthja pas fitores

Hamilton feston fitoren e F1 me Scherzinger, ja puthja pas fitores

Këngëtarja Nicole Scherzinger ka postuar një foto në profilin e saj në Facebook, pas fitores së bashkëshortit Hamilton në Formula 1. Ajo që duket qartë është se Nicole i ka dhuruar një puthje Hamiltonit mbi skafandrën e tij, sapo është...
Hamiltoni me notën më të lartë

Hamiltoni me notën më të lartë

Një sezon spektakolar ku e gjithë loja u zhvillua në fushën e Mercedes. Kjo mund të jetë fjalia përmbledhëse e vitit 2014 në Formula 1 ku ndryshimet ishin radikale. Motorë V6 ku Mercedes kuptoi menjëherë sekretet duke fshirë brenda një...
Maurizio Arrivabene emërohet drejtor i skuadrës

Maurizio Arrivabene emërohet drejtor i skuadrës

Pas një tjetër sezoni të dështuar, skuadra me qendër në Maranello nuk po gjen paqe.Është zyrtare, në krye të skuadrës Ferrari emërohet Maurizio Arrivabene, i cili zëvendëson ish drejtuesin më të lartë të skuadrës së kuqe, Marco Mattiacci. Pas...
Luis Hamilton dy herë kampion në F 1

Luis Hamilton dy herë kampion në F 1

Hamilton ka fituar titullin botëror në Formulën 1 për vitin 2014. Piloti britanik i Mercedesit ka arritur të lërë pas të gjithë edhe në garën e fundit sezonale, Çmimin e Madh të Abu Dabit, duke triumfuar për të njëmbëdhjetën herë këtë...
F1: Dueli Rosberg-Hamilton drejt “fotofinish”-it

F1: Dueli Rosberg-Hamilton drejt “fotofinish”-it

Nico Rosberg dhe Lewis Hamilton janë protagonistët më të mëdhenj të konferencës për shtyp përpara Çmimit të Madh të Abu Dhabit, garës së fundit të sezonit 2014 dhe që është decizive për të shpallur kampionin e botës, edhe pse dihet...
© 2014 AutoLajme.com · Auslandskrankenversicherung