Home » Sporte Motorike

Aleix Espargaro pole position në provat zyrtare në Assen

Aleix Espargaro pole position në provat zyrtare në Assen

Në cirkuitin e Assen në Holandë 24-vjeçari spanjoll bëri mrekullinë duke e xhiruar motorin e tij për 1 minutë 38 sekonda 789 të mijtat. Aleix Espargaro me Yamaha Open firmosi pole positionin e tij të parë në karrierë. Në cirkuitin e Assen...
Marco Mattiacci: Ferrari po ecën përpara

Marco Mattiacci: Ferrari po ecën përpara

Fjalë dhe vetëm fjalë, por rezultatet ndërkohë vazhdojnë të mungojnë. Bosi i Ferrarit, Marco Mattiacci, i ardhur pas largimit të Domenicalit, është i bindur s skuadra po ecën përpara, edhe pse me hapa shumë të vegjël për momentin. Në...
Mercedes dominon në Austri: Rosberg i pari, Alonso i pesti

Mercedes dominon në Austri: Rosberg i pari, Alonso i pesti

Pas ndërprerjes në garën për Cmimin e Madh të Kanadasë, në Austri skuadra Mercedes i është rikthyer sërish dominimit. Dy pilotët e skuderisë gjermane kanë zënë dy vendet e para, megjithëse në vijën e parë u nisën dy makinat Williams. I...
Forza Rossa, skuadra rumun e re në Formula 1

Forza Rossa, skuadra rumun e re në Formula 1

Botërorit të Formula 1 në vitin 2015 mund t’i shtohet një skuadër tjetër që vjen nga Rumania. Duhet të quhet Forza Rossa madje thuhet se është pranuar edhe nga Federata Ndërkombëtare e Automobilizmit. Skuadra në fjalë është themeluar...
Gary Hartstein: Shprehet pesimist për gjendjen e Schumit

Gary Hartstein: Shprehet pesimist për gjendjen e Schumit

Anesteziti amerikan dhe ish-mjeku i Formula 1, Gary Hartstein shprehet pesimist për gjendjen shëndetësore të Michael Schumacher, i cili ndodhet në spital qysh prej 30 dhjetorit të vitit 2013, pas incidentit me ski.  “Jam pothuajse i sigurt që...
Raikkonen: Kam qenë i pafat në këto gara

Raikkonen: Kam qenë i pafat në këto gara

Kanë kaluar plot 6 gara nga Botërori i Formula 1 për vitin 2014, pra pak a shumë 1/3 e garave të kampionatit të 65 dhe pavarësisht se renditet i 12 në klasifikimin e përgjithshëm të pilotëve Kimi Raikkonen është i bindur se një pozicionim...
Lewis Hamilton “shuan” polemikat për Nico Rosberg

Lewis Hamilton “shuan” polemikat për Nico Rosberg

Vendoset paqja mes Lewis Hamilton dhe Nico Rosberg. Është vetë piloti britanik I Mercedes kampion bote në vitin 2008 që siguron se tensioni mes tij dhe pilotit gjerman është sheshuar dhe ata vazhdojnë të jenë shokë shumë të mirë. Hamilton...
© 2014 AutoLajme.com · Auslandskrankenversicherung