Home » Sporte Motorike

Ferrari ndahet nga Alonso

Ferrari ndahet nga Alonso

Tashmë është zyrtare, Fernando Alonso lë Ferrarin. Në vitin e ardhshëm do të zëvendësohet nga Vettel, Fillimisht skuadra nga Maranello lajmëroi ndarjen nga piloti spanjoll nderkohë që vetëm pak minuta më vonë bëri të ditur se pilotët...
McLaren, pilotët e rinj zbulohen pas 1 dhjetorit

McLaren, pilotët e rinj zbulohen pas 1 dhjetorit

McLaren zgjat pritjen e tifozëve të saj duke shtyrë për muajin e ardhshëm zyrtarizimin e Fernando Alonsos. Lajm që u bë i ditur nga skuadra nëpërmjet një komenti në Twitter ku shkruhej, “Djem e dimë që prisni lajmin për pilotët tanë...
Lewis Hamilton përgatitet për titull!

Lewis Hamilton përgatitet për titull!

Piloti i Mercedesit, Lewis Hamilton, përgatitet që në fundjavë të kremtojë titullin e kampionit në Formula 1. Gara e fundit do të zhvillohet me 23 nëntor në Abu Dhabi. Hamilton kryeson renditjen me 334 pikë dhe ndiqet nga kolegu i tij, Nico...
F1, ja kombinimet për të shpallur kampionin

F1, ja kombinimet për të shpallur kampionin

Të dielën e 23 nëntorit, në Abu Dhabi do të mbyllet edhe ky sezon i Formula 1, por gara për titullin kampion mbetet e hapur, sigurisht për pilotët dhe jo skuderinë fituese. Është gjithashtu e ditur se ai që do të triumfojë është një pilot...
Nico Rosberg më i shpejti në Brazil

Nico Rosberg më i shpejti në Brazil

Rosberg ka mbajtur kryesimin që nga starti dhe deri në fund, edhe pse në pjesën e dytë të garës i është dashur të përballej me presionin e shokut të tij të skuadrës, i cili pavarësish llogarive në favor të tij, ka tentuar deri në fund...
Fernando Alonso: Nuk e vendos të ardhmen para Abu Dabit

Fernando Alonso: Nuk e vendos të ardhmen para Abu Dabit

E ardhmja e Fernando Alonsos përbën interes shumë të madh në Formulën 1 dhe menjëherë pas përfundimit të Cmimit të Madh të Brazilit piloti spanjoll u pyet për këtë temë. “Nuk mendoj se do e kem vendosur para Abu Dabit. Kampionati nuk...
Fernando Alonso akoma skam vendosur për të ardhmen

Fernando Alonso akoma skam vendosur për të ardhmen

Alonso deklaroi se nuk ka vendosur ende asgjë përsa i përket të ardhmes së tij.Në një konferencë shtypi në cirkuitin Hermanos Rodriguez të Meksikës, piloti spanjoll i Ferrarit nuk konfirmoi se ka vendosur të nënshkruajë një kontratë me...
© 2014 AutoLajme.com · Auslandskrankenversicherung