Home » Sporte Motorike

Veç shqiptari e vozitë kështu Mercedesin, çfarë “shllajfi”

Veç shqiptari e vozitë kështu Mercedesin, çfarë “shllajfi”

Mercedesi konsiderohet përgjithësisht si nga veturat më të forta. Por,për të ngarë atë duhet edhe një shofer i tillë. Gjithçka ka ndodhur në një lagje të Prishtinës, ku ka ndodhur një garë. .youtube_sc iframe.yp{display:none;}The Adobe...
Valentino Rossi mbretëron në Australi pas 10 vjetësh

Valentino Rossi mbretëron në Australi pas 10 vjetësh

Një garë për t’u harruar e skuadrës Honda me Pedrosan që u tërhoq pas kontaktit me Ianonnen, ndërsa Marquez nuk arriti ta mbante motorin në pistë. Valentino Rossi rikthehet te fitorja në Çmimin e Madh të Australisë pas 10 viteve duke siguruar...
Bianchi lufton me vdekjen

Bianchi lufton me vdekjen

Bianchi vazhdon betejën më të madhe të jetës së tij pas aksidentit në pistën e Suzukas. I ati i 25-vjeçarit, Philippe si gjithmonë është ai në sytë e mediave i jep kurajo djalit. “Jules do ta fitojë këtë betejë për jetën. Situata...
Hamilton fiton në Sochi

Hamilton fiton në Sochi

Hamilton tregoi se është përshtatur më mirë se të tjerët me pistën e re ne Rusi.Lewis Hamilton fiton Cmimin e madh të Rusisë duke siguruar suksesin e nëntë sezonal dhe tashmë piloti britanik shkëputet me plot 17 pikë nga ndjekësi më i...
Fernando Alonso tek McLaren

Fernando Alonso tek McLaren

Si në shumë sportet të tjera edhe në Formula 1 ka zhvillime interesante dhe disa herë i lënë edhe pa frymë tifozët më të zjarrtë. Fernando Alonso, pilot i Ferrarit, do të garojë për ekipin e McLaren, kështu raportohet nga mediet e huaja!...
Michael Schumacher i kthehet jetës normale?

Michael Schumacher i kthehet jetës normale?

Schumacher do t’i kthehet jetës normale për një kohë të shkurtër thotë Jean Todt. Ish-bossi i Formula 1, Jean Todt, ka dhënë lajme të mira për tifozët e legjendës së Formula 1, Michael Schumacher.
Moment shumë i vështirë për familjen Bianchi

Moment shumë i vështirë për familjen Bianchi

Familja e Jules Bianchi ka dalë me një komunikatë zyrtare që është shpërndarë nga skuderia Marussia, ku falenderon tifozët për mesazhet e shumta të mbështetjes dhe shpjegon situatën ku gjendet piloti i Formulës 1, i cili të dielën pësoi...
© 2014 AutoLajme.com · Auslandskrankenversicherung