Home » Sporte Motorike

Çka po ndodhë me jetën e Miachel Schumacher?

Çka po ndodhë me jetën e Miachel Schumacher?

Sot bëhen 27 ditë që kur legjenda e Formula 1, Miachel Schumacher pësoi aksident në një garë me ski në Francë. Që nga ajo ditë, piloti gjerman është në gjendje kome duke luftuar me jetën. Sipas lajmeve të fundit nga mjekët e tij, situata...
Ecclestone dorëhiqet nga bordi drejtues

Ecclestone dorëhiqet nga bordi drejtues

Toka lëkundet nën këmbët e Bernie Ecclestone. Pas lajmit se një gjykatë në Mynih të Gjermanisë do ta thërrasë si të pandehur për një çështje korrupsioni në Prill të këtij viti, 83-vjeçari i cili prej shumë vitesh qëndron në krye...
Lotus zyrtarizon Maldonadon për vitin 2014

Lotus zyrtarizon Maldonadon për vitin 2014

Pastor Maldonado do të jetë piloti i ri i skuadrës Lotus për vitin 2014. 28-vjecari venezuelian do të zëvendësojë finlandezin Kimi Raikkonen, i cili sezonin e ardhshëm do të garojë për Ferrari-n. Kjo lëvizje u bë për shkak se ekipit britanik...
Vettel shpallet kampion për të 4-tin vit radhazi

Vettel shpallet kampion për të 4-tin vit radhazi

Përfundoi me një seri xhirosh me gomat që xhironin tym, pastaj Sebastian Vettel zbriti nga vetura duke e puthur, ishin momentet e para të Sebastian Vettel katër herë kampion bote. Më mirë se ai kanë bërë vetëm Shumaker, 7 tituj dhe Fangio...
Vettel mirënjohës skuadrës për makinën Red Bull

Vettel mirënjohës skuadrës për makinën Red Bull

Sapo fitoi titullin e katërt në karrierë Sebastian Vettel, pas suksesit në Cmimin e Madh të Indisë shfaqi gjithë lumturinë e tij me një “burn out”, apo xhirim spektakolar gomash. Në vazhdim 26-vjecari u ul në gjunjë përpara njëvendëshes...
Lorenzo fiton në provat zyrtare

Lorenzo fiton në provat zyrtare

Lorenzo fluturon dhe në provat zyrtare të Cmimit të Madh Australisë, dhe nuk është thjesht një ngjyrim figurativ, pasi spanjollit i ngjitet vërtetë një zog në rrota, që e pengon vetëm provizorisht spanjollin, pasi më pas është ai që vendos...
Bernie Ecclestone: Dominimit të Vettel do t’i vijë fundi

Bernie Ecclestone: Dominimit të Vettel do t’i vijë fundi

Për Bernie Ecclestone 2014-ta do të jetë viti i fundit të dominimit të Sebastian Vettel. Padroni i Formula Një edhe pse e lëvdoi gjermanin që po afrohet triumfit të katërt rradhazi në botërorin më lluksoz të shpejtësisë është i bindur...
© 2013 AutoLajme.com · Auslandskrankenversicherung