Home » Sporte Motorike

Bianchi lufton me vdekjen

Bianchi lufton me vdekjen

Bianchi vazhdon betejën më të madhe të jetës së tij pas aksidentit në pistën e Suzukas. I ati i 25-vjeçarit, Philippe si gjithmonë është ai në sytë e mediave i jep kurajo djalit. “Jules do ta fitojë këtë betejë për jetën. Situata...
Hamilton fiton në Sochi

Hamilton fiton në Sochi

Hamilton tregoi se është përshtatur më mirë se të tjerët me pistën e re ne Rusi.Lewis Hamilton fiton Cmimin e madh të Rusisë duke siguruar suksesin e nëntë sezonal dhe tashmë piloti britanik shkëputet me plot 17 pikë nga ndjekësi më i...
Fernando Alonso tek McLaren

Fernando Alonso tek McLaren

Si në shumë sportet të tjera edhe në Formula 1 ka zhvillime interesante dhe disa herë i lënë edhe pa frymë tifozët më të zjarrtë. Fernando Alonso, pilot i Ferrarit, do të garojë për ekipin e McLaren, kështu raportohet nga mediet e huaja!...
Michael Schumacher i kthehet jetës normale?

Michael Schumacher i kthehet jetës normale?

Schumacher do t’i kthehet jetës normale për një kohë të shkurtër thotë Jean Todt. Ish-bossi i Formula 1, Jean Todt, ka dhënë lajme të mira për tifozët e legjendës së Formula 1, Michael Schumacher.
Moment shumë i vështirë për familjen Bianchi

Moment shumë i vështirë për familjen Bianchi

Familja e Jules Bianchi ka dalë me një komunikatë zyrtare që është shpërndarë nga skuderia Marussia, ku falenderon tifozët për mesazhet e shumta të mbështetjes dhe shpjegon situatën ku gjendet piloti i Formulës 1, i cili të dielën pësoi...
Bild: Sebastian Vettel te Ferrari, kontratë për 3 vjet

Bild: Sebastian Vettel te Ferrari, kontratë për 3 vjet

Sipas asaj që bën të ditur gazeta gjermane, Vettel do të nënshkruajë një kontratë 3-vjeçare me skuadrën italiane nga e cila do të përfitojë plot 25 milionë Euro në sezon. Në pritje që martesa mes Vettel dhe Ferrarit të zyrtarizohet e...
Ferrari-Alonso, prishen marrëdheniet mes palëve

Ferrari-Alonso, prishen marrëdheniet mes palëve

Përvec se 2 herë kampion bote asturiani është 33-vjec dhe piloti spanjoll ka moshën ideale për të synuar shumë më tepër në këtë fazë të karrierës. Në Formula 1 gjërat ndryshojnë vërtet shpejt dhe befas raporti i shkëlqyer ndërmjet...
© 2014 AutoLajme.com · Auslandskrankenversicherung