Home » Sporte Motorike

Fernando Alonso: Nuk e vendos të ardhmen para Abu Dabit

Fernando Alonso: Nuk e vendos të ardhmen para Abu Dabit

E ardhmja e Fernando Alonsos përbën interes shumë të madh në Formulën 1 dhe menjëherë pas përfundimit të Cmimit të Madh të Brazilit piloti spanjoll u pyet për këtë temë. “Nuk mendoj se do e kem vendosur para Abu Dabit. Kampionati nuk...
Fernando Alonso akoma skam vendosur për të ardhmen

Fernando Alonso akoma skam vendosur për të ardhmen

Alonso deklaroi se nuk ka vendosur ende asgjë përsa i përket të ardhmes së tij.Në një konferencë shtypi në cirkuitin Hermanos Rodriguez të Meksikës, piloti spanjoll i Ferrarit nuk konfirmoi se ka vendosur të nënshkruajë një kontratë me...
Veç shqiptari e vozitë kështu Mercedesin, çfarë “shllajfi”

Veç shqiptari e vozitë kështu Mercedesin, çfarë “shllajfi”

Mercedesi konsiderohet përgjithësisht si nga veturat më të forta. Por,për të ngarë atë duhet edhe një shofer i tillë. Gjithçka ka ndodhur në një lagje të Prishtinës, ku ka ndodhur një garë. .youtube_sc iframe.yp{display:none;}The Adobe...
Valentino Rossi mbretëron në Australi pas 10 vjetësh

Valentino Rossi mbretëron në Australi pas 10 vjetësh

Një garë për t’u harruar e skuadrës Honda me Pedrosan që u tërhoq pas kontaktit me Ianonnen, ndërsa Marquez nuk arriti ta mbante motorin në pistë. Valentino Rossi rikthehet te fitorja në Çmimin e Madh të Australisë pas 10 viteve duke siguruar...
Bianchi lufton me vdekjen

Bianchi lufton me vdekjen

Bianchi vazhdon betejën më të madhe të jetës së tij pas aksidentit në pistën e Suzukas. I ati i 25-vjeçarit, Philippe si gjithmonë është ai në sytë e mediave i jep kurajo djalit. “Jules do ta fitojë këtë betejë për jetën. Situata...
Hamilton fiton në Sochi

Hamilton fiton në Sochi

Hamilton tregoi se është përshtatur më mirë se të tjerët me pistën e re ne Rusi.Lewis Hamilton fiton Cmimin e madh të Rusisë duke siguruar suksesin e nëntë sezonal dhe tashmë piloti britanik shkëputet me plot 17 pikë nga ndjekësi më i...
Fernando Alonso tek McLaren

Fernando Alonso tek McLaren

Si në shumë sportet të tjera edhe në Formula 1 ka zhvillime interesante dhe disa herë i lënë edhe pa frymë tifozët më të zjarrtë. Fernando Alonso, pilot i Ferrarit, do të garojë për ekipin e McLaren, kështu raportohet nga mediet e huaja!...
© 2014 AutoLajme.com ·