Home » Sporte Motorike

Lewis Hamilton dëshiron Ferrari dhe Red Bull më të fortë

Lewis Hamilton dëshiron Ferrari dhe Red Bull më të fortë

Lideri i kampionatit në Formula 1, Lewis Hamilton sigurisht që e dëshiron më shumë se çdo gjë titullin e dytë kampion, por nuk preferon ta fitojë pa rivalitet. Kështu piloti i Mercedes uroi që dy skuadrat e tjera, Ferrari e Red Bull të përmirësohen...
Fernando Alonso “frenon”: Mos krijojmë pritshmëri false

Fernando Alonso “frenon”: Mos krijojmë pritshmëri false

Alonso shfaqet me këmbët në tokë, pikërisht në startin e fundjavës së Çmimit të Madh të Barcelonës. “Nuk mund ta nisim këtë fundjavë duke folur për fitore. Dua të them se në këtë mënyrë krijojmë pritshmëri false. Në Kinë arritëm...
Formula 1, Pirelli korrigjon gabimet e 2013-ës

Formula 1, Pirelli korrigjon gabimet e 2013-ës

Skuadrat e Formula 1 do të përdorin goma të mesme dhe të forta në Çmimin e Madh të Spanjës që do të zhvillohet këtë fundjavë në Barcelonë. Sipas Drejtorit Sportiv të kompanisë italiane “Pirelli”, e gjithë kjo bëhet që të...
MotoGP, Marc Marquez i pari në Spanjë

MotoGP, Marc Marquez i pari në Spanjë

Duket se nuk ka limit për oreksin e Marc Marquez. Kampioni në fuqi i MotoGP vazhdon të marshojë me ritme të çmendura duke lënë pas çdo kundërshtar me triumfin në Cmimin e Madh të Spanjës, i katërti radhazi për këtë sezon dhe i pari në...
Formula 1, ulja e shpenzimeve “përplas” skuadrat

Formula 1, ulja e shpenzimeve “përplas” skuadrat

Prej sezonit të ardhshëm, në Formula 1 mund të mos ketë më prova të lira në mëngjesin e të Premtes në prag të një çmimi të madh, një ndryshim i madh ky në traditën shumë vjeçare të këtij sporti, si pasojë e kërkesës së skuadrave...
F1, Mercedes kërkon thellimin e avantazhit në Spanjë

F1, Mercedes kërkon thellimin e avantazhit në Spanjë

Me Formulën 1 që zhvendoset në Europë, te Mercedesi janë optimistë dhe mjaft të karikuar për të vazhduar rritjen e avantazhit kundrejt skuadrave ndjekëse. Skuadra gjermane me bazë në Brackley deri tani ka qënë dominuese absolute pas 4 garave...
Nico Rosberg : Nuk do ta lejoj Hamiltonin të bëjë ‘het-trik’

Nico Rosberg : Nuk do ta lejoj Hamiltonin të bëjë ‘het-trik’

Hamilton të dielën mund të regjistrojë fitoren e tretë radhazi për herë të parë në karrierën e tij në Formula 1, mirëpo kolegu i tij te Mercedesi, Nico Rosberg, është zotuar që të mos ia lejojë këtë. Piloti gjerman ka regjistruar vetëm...
© 2014 AutoLajme.com · Auslandskrankenversicherung