Home » Sporte Motorike

Gjergji Haxhiu, “Hamiltoni” shqiptar

Gjergji Haxhiu, “Hamiltoni” shqiptar

Nëntë vite më parë shkoi për një shëtitje me familjen në garat me makina Kart. Ishte vetëm gjashtë vjeç, por këmbënguli të bënte dhe ai një xhiro. Që në atë moment e kuptoi se sa shume i dashuronte këto gara. Tashmë, kur është...
Nico Rosberg e mund Hamiltonin

Nico Rosberg e mund Hamiltonin

Piloti gjerman në një intervistë foli për rivalitetin me shokun e tij të skuadrës.Nico Rosberg nuk ka aspak frikë nga eksperienca e Lewis Hamilton. Piloti gjerman në një intervistë foli për rivalitetin me shokun e tij të skuadrës teksa theksoi...
F1: Hamilton me Mercedes fitoi në Monza

F1: Hamilton me Mercedes fitoi në Monza

Pavarësisht nga starti i keq, e fitoi garën. Ljuis Hamilton mbajti gjallë shpresat për titull në Formula 1, me suksesin në Çmimin e Madh të Italisë.Në pistën e Monzës, piloti anglez i Mercedesit e humbi fillimisht “pole positionin”, por...
Michael Schumache në shtëpi për Krishtlindje?

Michael Schumache në shtëpi për Krishtlindje?

Lajmin e bëjnë të ditura mediat gjermane, të cilat i referohen burimeve nga Lozana e Zvicrës. Lajme të mira për Michael Schumacher. Ish-kampioni i Botës në Formula 1 mund të kthehet në shtëpi për Krishtlindje. Lajmin e bëjnë të ditura...
Kimi Raikkonen: Ferrari po përmirësohet

Kimi Raikkonen: Ferrari po përmirësohet

Kimi Raikkonen mendon se Ferrari po bën hapa të vegjël përpara. Në Cmimin e Madh të Belgjikës, piloti finlandez ishte shumë pranë podiumit të tij të parë për këtë sezon, por në xhirot e fundit u desh të dorëzohej përballë supermacisë...
Sebastian Vettel fiton në Japoni

Sebastian Vettel fiton në Japoni

Sërish i pari që prek vijën e finishit në Suzuka, por Sebastian Vettel duhet të presë edhe pak për të festuar titullin e katërt kampion në Formula 1. Nuk ka asgjë që e ndal gjermanin e Red Bull. Nuk ka kundërshtar apo probleme në rrugën...
Daniel Ricciardo fiton garën e Spa Franchorchamps

Daniel Ricciardo fiton garën e Spa Franchorchamps

Ricciardo arrin të fitojë garën e dytë radhazi, duke triumfuar në Çmimin e Madh të Belgjikës. Australiani i Red Bull në një ditë perfekte, përfiton nga gabimi i dy makinave Mercedes dhe nuk vë në diskutim kryesimin e tij. Rosberg në vendin...
© 2014 AutoLajme.com · Auslandskrankenversicherung