Home » Sporte Motorike

Pista e Interlagosit në dyshim për 2014

Pista e Interlagosit në dyshim për 2014

Premtimet për zhvillimin e punimeve në pistën e Interlagosit në Brazil nuk janë mbajtur dhe për këtë në një intervistë për mediat braziliane pronari i Formula 1, Bernie Ecclestone kërcënoi me heqjen e pistës nga kalendari për Botërorin...
Kimi Raikkonen: Nuk i kuptoj kritikat ndaj gomave

Kimi Raikkonen: Nuk i kuptoj kritikat ndaj gomave

Kimi Raikkonen gjithmonë ka qenë një pilot ndryshe nga të tjerët. Në një kohë kur të gjithë kolegët e tij të padokut të Formulës 1 janë të pakënaqur me konsumimin e lartë të gomave Pirelli, finlandezi nuk ka asnjë kritikë për to. “Mendoj...
Alonso triumfon në Kinë

Alonso triumfon në Kinë

Fitore emocionuese e Fernando Alonsos në Çmimin e Madh të Kinës, ku piloti i Ferrarit u ngjit në majën më të lartë të podiumit. Spanjolli e cili e nisi garën nga vendi i tretë bëri një start shumë të mirë së bashku me Felipe Massan...
Vettel triumfoi në Malajzi

Vettel triumfoi në Malajzi

Ngasësi i Red Bullit, Sebastian Fetel, ka triumfuar në garën e dytë të Kampionatit Botëror në Formula 1, në shtegun e Sepangut për Çmimin e Madh të Malajzisë. Kampioni në fuqi arriti ta parakalojë shokun e tij të skuadrës, Mark Ueber,...
Valentino Rossi dominon në ditën e dytë në Jerez

Valentino Rossi dominon në ditën e dytë në Jerez

Rossi rikthehet përsëri në majat më të larta të Klasit Mbretëror. Doktori e bën këtë jo në garë, pasi nevojitet ende kohë për startin e kampionatit në Moto Gp, por në teste. Në ditën e dytë dhe të fundit të provave në Jerez, të...
Fernando Alonso , 200 gara në Formulën 1

Fernando Alonso , 200 gara në Formulën 1

Fernando Alonso do të zhvillojë garën e tij të 200 në Formulën 1 këtë të dielë në Sepang të Malajzisë.  Piloti i Ferrarit do e festojë këtë arritje në Kuala Lumpur, një vend që i ka dhuruar shumë kënaqësi pasi aty ka arritur 5 herë...
Niki Lauda: Gomat Pirelli janë qesharake

Niki Lauda: Gomat Pirelli janë qesharake

Niki Lauda, tre herë kampion bote në Formulën 1 dhe aktualisht aksioner i skuderisë Mercedes, ka kritikuar ashpër gomat Pirelli, të cilat në garën e Australisë treguan se konsumohen shumë shpejt. “Situata që është krijuar aktualisht prej...
© 2013 AutoLajme.com · Auslandskrankenversicherung