Home » Sporte Motorike

Formula 1, Pirelli korrigjon gabimet e 2013-ës

Formula 1, Pirelli korrigjon gabimet e 2013-ës

Skuadrat e Formula 1 do të përdorin goma të mesme dhe të forta në Çmimin e Madh të Spanjës që do të zhvillohet këtë fundjavë në Barcelonë. Sipas Drejtorit Sportiv të kompanisë italiane “Pirelli”, e gjithë kjo bëhet që të...
MotoGP, Marc Marquez i pari në Spanjë

MotoGP, Marc Marquez i pari në Spanjë

Duket se nuk ka limit për oreksin e Marc Marquez. Kampioni në fuqi i MotoGP vazhdon të marshojë me ritme të çmendura duke lënë pas çdo kundërshtar me triumfin në Cmimin e Madh të Spanjës, i katërti radhazi për këtë sezon dhe i pari në...
Formula 1, ulja e shpenzimeve “përplas” skuadrat

Formula 1, ulja e shpenzimeve “përplas” skuadrat

Prej sezonit të ardhshëm, në Formula 1 mund të mos ketë më prova të lira në mëngjesin e të Premtes në prag të një çmimi të madh, një ndryshim i madh ky në traditën shumë vjeçare të këtij sporti, si pasojë e kërkesës së skuadrave...
F1, Mercedes kërkon thellimin e avantazhit në Spanjë

F1, Mercedes kërkon thellimin e avantazhit në Spanjë

Me Formulën 1 që zhvendoset në Europë, te Mercedesi janë optimistë dhe mjaft të karikuar për të vazhduar rritjen e avantazhit kundrejt skuadrave ndjekëse. Skuadra gjermane me bazë në Brackley deri tani ka qënë dominuese absolute pas 4 garave...
Nico Rosberg : Nuk do ta lejoj Hamiltonin të bëjë ‘het-trik’

Nico Rosberg : Nuk do ta lejoj Hamiltonin të bëjë ‘het-trik’

Hamilton të dielën mund të regjistrojë fitoren e tretë radhazi për herë të parë në karrierën e tij në Formula 1, mirëpo kolegu i tij te Mercedesi, Nico Rosberg, është zotuar që të mos ia lejojë këtë. Piloti gjerman ka regjistruar vetëm...
Valentino Rossi: Dua konfirmin në Austin

Valentino Rossi: Dua konfirmin në Austin

Në vigjilje të Çmimit të Madh të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, objektivi i Valentino Rossit është të konfirmojë gjërat pozitive që u panë në Katar, ku e përfundoi garën i dyti, pas Marc Marquez. “Starti në Katar ishte i mirë,...
Kimi Raikkone : Te Ferrari punojnë personat e duhur

Kimi Raikkone : Te Ferrari punojnë personat e duhur

Ferrari i këtij sezoni nuk ka shkuar më shumë se dy vende të katërta të arritura nga Fernando Alonso në dy garat e para, ndërsa shumë më keq është paraqitur piloti tjetër I kokëkuqes finalndezi Kimi Raikkonen, I cili në garën e zhvilluar...
© 2014 AutoLajme.com · Auslandskrankenversicherung