Home » Sporte Motorike

Aksidenti i frikshëm i Esteban Gutierrez

Aksidenti i frikshëm i Esteban Gutierrez

Duelet mes pilotëve dhe parakalimet e shumta ishin kryefjala e Cmimit të Madh të Bahreinit, por ai që tërhoqi më shumë vëmendjen ishte padyshim përplasja mes Pastor Maldonados dhe Esteban Gutierrezit. Ishte xhiro e 41 e garës kur piloti i Lotusit...
Lewis Hamilton: U kënaqa shumë!

Lewis Hamilton: U kënaqa shumë!

Hamilton fituesi i Cmimit të Madh të Bahreinit pas një lufte të fortë me shokun e tij të skuadrës Nico Rosberg, deklaroi pas triumfit të dytë sezonal se kishte kohë që nuk i vinte në përdorim të gjitha aftësitë e tij si pilot në një...
Gruaja do ta marrë Schumacherin në shtëpi!

Gruaja do ta marrë Schumacherin në shtëpi!

Corinna Schumacher, bashkëshortja e Michael Shumacher pritet të marrë burrin e saj në shtëpi. Pas shumë ditëve qëndrimin në spitalin e Grenoble në Francë, Schumacher nuk ka përmirësim në gjendjen e tij, gjë që ka shtyrë stafin mjekësor...
Bosi i “Red Bull” mbron Sebastian Vettel

Bosi i “Red Bull” mbron Sebastian Vettel

Bosi i skuderisë “Red Bull”, Christian Horner ka mbrojtur Sebastian Vettel pasi piloti shau teksa kritikonte zhurmën e motorëve të rinj të Formula 1. Horner tha se ende nuk është kontaktuar nga Jean Todt, presidenti i organit qeverisës të...
Fernando Alonso: Bahreini, garë e vështirë për të gjithë

Fernando Alonso: Bahreini, garë e vështirë për të gjithë

Këtë fundjavë do të zhvillohet Cmimi i Madh i Bahreinit, gara e tretë sezonale e Formulës 1, dhe Fernando Alonso e ka analizuar atë në faqen e internetit të skuderisë Ferrari. Spanjolli mendon se do të jetë një garë më pak e ndërlikuar...
Dietrich Mateschitz: “Red Bull do të kthehet si më parë”

Dietrich Mateschitz: “Red Bull do të kthehet si më parë”

Mateschitz padroni i Red Bullit kampion të katër viteve të fundit në Formula 1, ka deklaruar se skuadra e tij do të bëjë shumë hapa përpara duke reduktuar kështu distancën nga Mercedesi që u pa në Melburn. “Falë punës me Renault do të...
Gjendja e Schumit e vështirë, Përgatituni për lajmin më të keq

Gjendja e Schumit e vështirë, Përgatituni për lajmin më të keq

Ish-shefi i punonjësve mjekësorë të Formula 1, Gary Hartstein, mendon se fansat e Michael Schumacherit duhet të jenë të përgatitur për lajme të këqija, duke qenë se gjasat janë shumë të vogla që ai të riaftësohet. Shtatë herë kampioni...
© 2014 AutoLajme.com · Auslandskrankenversicherung