Home » Sporte Motorike

Risitë e F1 në 2015, ristart brenda garës

Risitë e F1 në 2015, ristart brenda garës

Shumë risi pritet të ketë sezoni i ardhshëm i Formula 1, në tentativë të hapur mesa duket për të rikthyer popullaritetin e dikurshëm. Shumë risi pritet të ketë sezoni i ardhshëm i Formula 1, në tentativë të hapur mesa duket për të rikthyer...
Aleix Espargaro pole position në provat zyrtare në Assen

Aleix Espargaro pole position në provat zyrtare në Assen

Në cirkuitin e Assen në Holandë 24-vjeçari spanjoll bëri mrekullinë duke e xhiruar motorin e tij për 1 minutë 38 sekonda 789 të mijtat. Aleix Espargaro me Yamaha Open firmosi pole positionin e tij të parë në karrierë. Në cirkuitin e Assen...
Marco Mattiacci: Ferrari po ecën përpara

Marco Mattiacci: Ferrari po ecën përpara

Fjalë dhe vetëm fjalë, por rezultatet ndërkohë vazhdojnë të mungojnë. Bosi i Ferrarit, Marco Mattiacci, i ardhur pas largimit të Domenicalit, është i bindur s skuadra po ecën përpara, edhe pse me hapa shumë të vegjël për momentin. Në...
Mercedes dominon në Austri: Rosberg i pari, Alonso i pesti

Mercedes dominon në Austri: Rosberg i pari, Alonso i pesti

Pas ndërprerjes në garën për Cmimin e Madh të Kanadasë, në Austri skuadra Mercedes i është rikthyer sërish dominimit. Dy pilotët e skuderisë gjermane kanë zënë dy vendet e para, megjithëse në vijën e parë u nisën dy makinat Williams. I...
Forza Rossa, skuadra rumun e re në Formula 1

Forza Rossa, skuadra rumun e re në Formula 1

Botërorit të Formula 1 në vitin 2015 mund t’i shtohet një skuadër tjetër që vjen nga Rumania. Duhet të quhet Forza Rossa madje thuhet se është pranuar edhe nga Federata Ndërkombëtare e Automobilizmit. Skuadra në fjalë është themeluar...
Gary Hartstein: Shprehet pesimist për gjendjen e Schumit

Gary Hartstein: Shprehet pesimist për gjendjen e Schumit

Anesteziti amerikan dhe ish-mjeku i Formula 1, Gary Hartstein shprehet pesimist për gjendjen shëndetësore të Michael Schumacher, i cili ndodhet në spital qysh prej 30 dhjetorit të vitit 2013, pas incidentit me ski.  “Jam pothuajse i sigurt që...
Raikkonen: Kam qenë i pafat në këto gara

Raikkonen: Kam qenë i pafat në këto gara

Kanë kaluar plot 6 gara nga Botërori i Formula 1 për vitin 2014, pra pak a shumë 1/3 e garave të kampionatit të 65 dhe pavarësisht se renditet i 12 në klasifikimin e përgjithshëm të pilotëve Kimi Raikkonen është i bindur se një pozicionim...
© 2014 AutoLajme.com · Auslandskrankenversicherung