Home » Posts tagged with "Ferrari"

Lapo dhe Ferrari i tij i vecantë

Lapo dhe Ferrari i tij i vecantë

Lapo Elkann vjen në festën e Vogue, në pallatin Morando në Milano. Trashëgimtari i shtëpisë Agnelli ka dashur gjithmonë një stil original dhe këtë herë ka ardhur me një ferrari ngjysre ushtarake shumë te vecante duke tërhequr paparacët.
Fshati i makinave Ferrari

Fshati i makinave Ferrari

Nuk është aspak e çuditshme të shohësh makinat e parkuara para shtëpive. Kjo është një dukuri e zakontë të cilës askush nuk i kushton vëmendje. Por në një fshat të Holandës makinat e parkuara para shtëpisë kanë tërhequr shumë vëmendje,...
Ferrari ka emëruar bolidin e vitit 2011, “F150″

Ferrari ka emëruar bolidin e vitit 2011, “F150″

Skuderia italiane, Ferrari, ka emëruar bolidin e vitit 2011, “F150″ për nder të 150-të vjetorit të bashkimit të Italisë, shkruajnë mediumet e huaja të mërkurën. Bolidi i ri i Ferrarit do të prezantohet të premten në Maranello...
Ferrari i parë familjar

Ferrari i parë familjar

Katër vende të rehatshme, por e njëjta shpejtësi dhe luks, në Ferrari-n e parë familjar të historisë. Në lajmin e publikuar nga “Corriere della Sera” mësohet se shumë shpejt do të dalë në treg surpriza e re e papritur e markës më...
Ferrari paralajmëron 6 modele të reja

Ferrari paralajmëron 6 modele të reja

Prodhuesi nga Maranella ka zbuluar se deri në vitin 2013, do të prodhoj gjashtë modele të reja, duke përfshirë edhe Enzo-n e ri. E tërë kjo është pjesë e strategjisë Fiat Grupe, e cila për periudhën e ardhshme, ka si qëllim ri-konstruimin...
Vjen Ferrari më i shpejtë në histori

Vjen Ferrari më i shpejtë në histori

Mbërrin Ferrari më e shpejtë në histori.Quhet 599 GTO, bëhet fjalë për një makinë rruge dhe do të jetë vetëm në 599 ekzemplarë. Prezantimi zyrtar i makinës do të jetë në muajin prill në sallonin e automjeteve në Pekin. Kostoja e kësaj...
Ferrari rinovon marrëveshjen me Shell

Ferrari rinovon marrëveshjen me Shell

Skuderia e Ferrarit ka rinovuar kontratën e bashkëpunimit teknik dhe tregtar me Shell për pesë vitet e ardhshme. Zgjatja e bashkëpunimit me Shell deri në 2015 përbën një shenjë të madhe të vazhdimësisë dhe besimit ndaj Ferrarit”, është...
© 2010 AutoLajme.com · Auslandskrankenversicherung