Xhiroja e dytë e Formula 1 kampionatit kaloi nën shenjën e rikthimit të Fernando Alonsos i cili me sukses tejkaloi testimet të klubit dhe FIA-s.

Alonso edhepse deklaroi që ishte i gatshëm të ishte pjesë edhe në xhiron e parë, këtë gjë nuk ia lejuan mjekët e tij.

“Aspak nuk friksohem. Kjo është normale, ishte një goditje e thjeshtë në trru. Nuk u zgjova në vitin 1995, nuk fillova të flas gjuhën italiane ose ndonjë gjuhë tjetër. Shumë mirë më kujtohet aksidenti dhe ditët pas”, deklaroi Alonso prej Malajzi./Sport365.Al/

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!