audi_a3Pavarësisht krizës ekonomike, duke se njerëzit nuk kursejnë kur është në pyetje luksi në makinë. E tillë është edhe makinë Audi A3 2009, e cila sipas një sondazhi në Gjermani ka pasur një rritje në shitjen e saj.

Me çmimin e sja prej 26 920 deri në 36 975, Audi A3 po vazhdon suksesin e saj të shitjes në Evropë dhe në SHBA. Audi A3 konsiderohet si një makinë po ashtu ekonomike që nuk harxhon shumë, pavarësisht se motori i saj është 200 kuaj fuqi.

Ajo bën lirim mesatar të gazrave dhe ka gjashtë shpejtësi, nëse ka motor mekanike. Makina mund të porositet edhe me ndërrues shpejtësish automatike.

A3 është seria e re e Audi A3 për 2009.

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!