Naftëtarët e përçarë, rreth ri-fiskalizimit, HiB Petrol largohet nga shoqata

Edhe pas uljes së çmimeve për arkat e veçanta fiskale, disa kompani te naftës po e kundërshtojnë këtë proces. Një pjesë e anëtarëve të shoqatës...

Derivate jocilësore shiten në treg

Cilësia e dobët e derivateve të naftës, mungesa e territoreve të lira për të vepruar, krijimi i privilegjeve për kompani të caktuara të naftës,...

Dronët dhe e ardhmja e tyre që premton

Dronet shpesh herë njihen nga të gjithë si avionë pa pilot ku kohët e fundit kanë filluar të bëhen pjesë e pazëvendësueshme në hulumtimet...

Lamborghini shet 1,000 Huaracan në SHBA

Lamborghini ka arritur një rekord të ri botëror të shitjeve.Me rekordin e shitjeve të Huracan nëpër botë në vetëm 10 muajt e parë të...

Parashikohet rritje e shitjeve të makinave në Evropë

Rënies së shitjeve të super makinave që tejkalojnë 100 mijë eurot në tregun evropian po u vjen fundi teksa po kthehet besimi pas recesionit...

Nesër fillon shitja e Mercedes-Benz S65 AMG Coupe

Klientët e interesuar mund të porosisin një nga këto veturat seksi për një çmim prej 244,009 euro, pastaj të presin deri në shtator që...

Rritje rekorde e shitjes së Mercedesit

Mercedes për gjashtë muajt e parë të vitit 2014 ka realizuar rritje rekorde të shitjes së automjeteve. Në gjysmën e parë të këtij viti në...

Zastava rikthehet në Kosovë

Qyteti industrial i Serbisë, Kragujevci, ka eksportin gati sa tërë buxheti i shtetit të Kosovës. Vetëm nga ky qytet vitin e kaluar janë eksportuar...

“Volkswagen” blen prodhuesin suedez “Scania”

Oferta e grupit gjerman të automobilave, “Volkswagen” për të blerë 100 për qind të kompanisë së prodhimit të automjeteve me tonazh të rënd “Scania”...

Shkoda shitje rekorde në tremujorin e 2014

Prodhuesi çek i automobilave në tre muajt e parë të këtij viti ka shitur numër rekord veturash, 247.200 copë. Kjo shitje shënon 12 për...