BMW tërheq 489 mijë vetura nga tregu

BMW ka bërë thirrje për tërheqjen e 489 mijë veturave si shkak i mos rregullimit të disa bulonave në motorët gjashtë cilindërsh e që...

Kompania Chrysler tërheq 870 mijë automjete

Chrysler do të thërrasë në servisim të jashtëzakonshëm pronarët e rreth 870.000 automjeteve nëpër gjithë botën, më së shumti nga Amerika Veriore, për shkak...

Renault me tregun më të madh në Kosovë

“Renault” - brend i njohur francez i automjeteve- është pozicionuar i dyti në segmentin e veturave të reja në Kosovë, në saj të një...

GM tërheq nga tregu makina të tjera

Prodhuesi më i madh i makinave në Shtetet e Bashkuara, General Motors, ka kërkuar heqjen nga qarkullimi të 1,5 milionë makinave të tjera për...
Peugeot në telashe, nënshkruan marrëveshje shpëtimi me kinezët

Peugeot në telashe, nënshkruan marrëveshje shpëtimi me kinezët

Firma e automobilave, francezja PSA Peugeot Citroen ka nënshkruar një marrëveshje të pritur shpëtimi që do të sjellë që familja themeluese të heq dorë...

Pas GM, edhe Toyota ikën nga Australia

Kompania Toyota njoftoi të hënën se deri në vitin 2017, do të prodhimin e makinave në Australi. Vitin e kaluar General Motors Holden, njoftoi se...

Volvo dhe Ford fitojnë çmimet kryesore “EyesOn Design”

Çdo vit në Detroit Auto Show, dizjanet më të mira të makinave shpërblehen me çmimin prestigjioz “EyesOn Design” për prodhimin dhe për koncepte të...

Bien çmimet e naftës

Çmimet e naftës kanë regjistruar rënie të hënën për shkak të mundësisë së rritjes së eksporteve të naftës së papërpunuar nga Irani, në një...

Fiat zhvendoset dhe ndërron emrin

Deri në fund të muajit pritet të përfundoi procesi i bashkimit të dy gjigantëve atij italian Fiat dhe asaj amerikane Chrysler, dhe kështu prodhuesi...

Fiat tashmë ka 100% të kompanisë Chrysler

Fiat i Markones, që prej kohësh ka deklaruar dëshirën për tu larguar nga Italia, tashmë mund të thotë se është në lartësinë e një...