General Motors: Ndoshta e mbajmë Opelin

Burime mirë të informuara më Bordin drejtues te General Motorsit theksojnë që GM-ja po i shqyrton të gjitha opsionet lidhur me Opelin, po edhe...

Shtyhet vendimi për Opelin

Mosmarrëveshjet rreth shitjes së sipërmarrjes gjermane për prodhimin e automjeteve Opel kanë vazhduar edhe gjatë natës së kaluar. Këshilli drejtues i koncernit amë General...

40.000 vetura të tipit Mercedes E-class janë shitur në Europë

Përkundër krizës ekonomike, Mercedes ka me çfarë të lavdërohet për momentin. “E-class” i ri tanimë është shitur në mbi 40.000 njësi...

General Motors dhe eBay në partneritet për të shitur vetura online

General Motors dhe eBay do të fillojnë një program testues gjatë të martës, duke i lejuar banorët e Kalifornisë që të blejnë vetura online. Shitësit...

Rritet kërkesa për automobila elektrik

Makinat elektrike po zënë gjithnjë e më shumë një pjesë të rëndësishme në tregun botëror. Dikur një kompani e prodhimit të baterive të celularëve,...

Porsche hedh poshtë njoftimet e mediave për borxhet

Koncerni i prodhimt të automobilëve sportivë Porsche ka hedhur poshtë njoftimin për shumën e lartë të borxheve të cilën deri tani nuk e kishte...

Porsche & Volkswagen, një dinasti në sherr

"Volkswagen" pritet të marrë "Porsche", prodhuesin gjerman të makinave luksoze që ndodhet në momente shumë të vështira. Në thelb të historive të ndërlikuara të...

Jep dorëheqje shefi i Porsche

Shefi i Porsche, Wendelin Wiedeking, është viktima e parë prominente në luftën disa muaj të gjatë për pushtet për blerjen e prodhuesit të makinave...

“Nisani” tërheq 41.000 automobila nga tregu

Kompania automobilistike e Japonisë "Nisan motor" tërheq më shumë se 41.000 modele sportive të automobilit "Nisan dualis" për shkak të gabimeve në prodhim, komunikoi...