Kinë, show me supermakina

Kina nuk do tja dijë për krizën. Këtë gjë e tregon edhe eventi i organizuar në Shangai me supermakinat që i mbajnë vetëm të...

Audi R8 për atë që blen një apartament në Dubai

Një automobil Audi "dhuratë" për kë ble një apartament. Kjo është çfarë ofron një shoqëri imobiliare e Dubait në Emiratet e Bashkuara arabe, në...

Babai e mbante në sallon këtë dhe ti e shkatërrove?

Djali i njeriut të shtatë më të pasur në botë është nën hetim pasi u përfshi në një përplasje fatale me makinën e babait...

Makina në trafik por shoferi u gjobit 110 paund për parkim të gabuar

Askujt si pëlqen të mbetet në trafik që në mëngjes, veçanërisht nëse kjo kushton 110 paund. Christopher Barham u gjobit me këtë shumë pasi...

Aksidenton bugattin, për të përfituar 2.2 milion dollarë

Videoja e përplasjes së një makine Bugatti Veyron është nga më të njohurat në YouTube. Por tani rezulton se nuk ka qenë një aksident,...

Kamioni tërheq zvarrë makinën në shpejtësi prej 80 km/h

Shikoni një moment të tmerrshëm, ku një makinë pengohet nga një kamion dhe tërhiqet zvarrë në një shpejtësi prej 80 km/h. Ky moment i tmerrshëm...

Jahti qe kontrollohet me iPad

Të kontrollosh barkë me telekomandë, ajo që deri tani ishte një lojë për fëmijët mund të kthehet në një eksperiencë reale. Bëhet fjalë për një...

Prince William i fiksuar pas motorave

Panairi i motorçikletave që është zhvilluar në Ekspozitën Kombëtare të Birmingamit, në Britani, ka patur një mysafir të veçantë. Princi William "ka harruar" për...

Mustang Shelby G.T.500CR i Lewis Hamilton

Kampioni i Formula 1 Lewis Hamilton ka postuar në llogarinë e tij në Instagram foto nga makina e tij më e re: një Mustang...

Avionët do drejtohen me fuqinë e mendjes

Kontrolli i mendjes ka arritur nivele të larta, pasi një grup pilotësh ishin në gjendje të fluturonin një avion duke përdorur veç mendimet e...