Bugati i blerë 60 funta në 1950, shitet 430 mijë funta në 2011

Një makinë garash e markës Bugatti, e cila ishte blerë për 60 funta në vitin 1950, tani është shitur në një ankand për 430...

I prishet Porsche-ja, e gjuan me 10 mijë plumba

Një biznesmen amerikan, i mërzitur me prishjen e makinës së tij Porsche me vlerë rreth 100 mijë dollarë, vendos të bëjë atë që...

Ndërrimi i gomës me këmbë

Djali 28-vjeçar, i cili ka lindur pa krahë, arrin të bëjë me këmbë edhe punët më të vështira. Matt Stutzman është prova e gjallë se...

“Vetura fantazme” do te dale ne ankand

"Ghost Car" ishte vetura e cila ne vitin 1939 u ndertua nga "Rohm and Haas" kompania e cila ne ate kohe kishte mundur...

“Parkuan” Mazdën brenda furgonit për të kursyer

Policët gjermanë mbetën të befasuar kur ndaluan një furgon të bardhë në të cilin gjetën të “parkuar” një makinë udhëtarësh, dhe atë ...

Meshkujt më nervoz se femrat në timon

Një studim britanik ka treguar se meshkujt janë shumë më të stresuar kur i japin makinës, se sa femrat. Sipas studimit, meshkujt...

Audi, faqja më e mirë në Facebook

Një studim i ri shfaq markën e automjeteve gjermane – Audi, si marka e cila ka fansat më aktiv në Facebook, duke e tejkaluar...
Ferrari

Fshati i makinave Ferrari

Nuk është aspak e çuditshme të shohësh makinat e parkuara para shtëpive. Kjo është një dukuri e zakontë të cilës askush nuk i kushton...