Benzema mburret me makinën e tij Bugatti

Karim Benzema mbërriti në seancën stërvitore të Realit të Madridit të ditës së mërkurë me një xhevahir automobilistik që kushton plot 2 milionë euro. Sulmuesi...

Habiten anglezët: Seria më e re e BMW-së është e një shqiptari

Produktet e Lumma Design nuk janë për gjithkënd. Kështu e nis shkrimin e saj faqja Auto Evolution, duke theksuar se pavarësisht këtij fakti, një...

Makinat luksoze të sheikëve “pushtojnë” Francën

Pas “pushtimit” të Londrës, sheikët arabe të cilët lëvizin me supermakinat e tyre në të gjithë Europën, tashmë kanë zbarkuar edhe në qytetin joshës...

Kërcen mbi Lamborgjinin që po lëvizte me 130 kph

I njohur si “Al Kërcyesi” suedezi ka kapërcyer një Lamborgjini që po lëvizte me një shpejtësi pre 130 kilometra në orë.

Pse në kthim rruga është gjithmonë më e shkurtër

U ndodh nga pak të gjithë, qoftë gjatë nisjes për pushime apo edhe gjatë udhëtimeve të shkurtra të fundjavave: rruga e kthimit duket gjithnjë...

Melissa i dhuron Boatengut një Chevrolet Camaro

Kevin Prince Boateng nuk mundi të lerë gjurmë në Kupëne Botës "Brazil 2014", megjithëse Gana e tij bëri një paraqitje të mirë, ndërsa përjashtimi...

Ferrari që kushton mbi 10 milion paundë

Një Ferrari i rrallë është bërë makina e dytë më e shtrenjtë e cila nxirret në një ankand në Britani. Ferrari 375-Plus ishte arma...

Disa nga makina luksoze që përdorin rusët për ceremonite e dasmave

Ja me çfarë makinash i marrin nuset pasanikët rusë. Chrysler ka realizuar një makinë e cila do të përdoret nga rusët për ceremonite e...

Avioni me panele diellore e kalon provën

U realizua fluturimi i parë në qiellin e Payerne, në Zvicër, për avionin “Solar Impulse 2”. Avioni furnizohet vetëm me energji diellore, dhe cilësohet...

Godet me gurë një Lamborghini

Godet me gurë një Lamborghini Aventador se po ecte shpejt. Për me shumë shikoni videon: