Aston Martin vjen me tre modele të reja në Gjenevë

Aston Martin pritet të prezantoj tre modele të reja në panairin e makinave në Gjenevë i cili hapet me 6 mars. Moedli i parë...

Maserati Kubang, konkurrent i Porsche Cayenne-t

Gati një dekadë pasi që “Porsche” e lansoi modelin Cayenne, italianët e kuptuan se SUV-ët e sotëm për ndonjë arsye ofrojnë përjetim të pa...

Mercedes-Benz GL63 AMG me 550 kuaj fuqi

Nga Mercedes arrin fotoja e parë zyrtare e modelit GL me shenjën 63AMG. Performancat sportive i gjeneron motori 5.5 litërsh V8 bi-turbo me 55 kuaj...

Picasso i ri-më i gjerë, më i rafinuar dhe më kursimtar

“Francezit” atraktiv, Citroen Picasso-s, nuk i janë nevojitur zbukurime shtesë, por kjo është gjë që e përcjellë auto-industrinë. Automobili i cili është në...

Kamioni i Mercedes do të lëvizë po shofer

Kamioni i Mercedesit i cili pritet të dalë në treg në vitin 2025 jo vetëm se ka pamje futuriste me detaje të jashtëzakonshme si...

Brabus shfaqë automjetin ‘më të trentë’

Tamam kur të na e merr mendja që në Brabus kanë dhënë maksimumin e tyre, gjenialët nga Botropi na befasojnë sërish. Projekti i fundit...

Vorstainer Lamborghini Aventador-V

Shtëpia amerikane e tjuningut Vorsteiner, me disa foto dhe përmes një komunikate të shkurtër, ka paralajmëruar se është duke përgatitur pakon aero-body për modelin...

Rifreskohet Mini Countryman

Dy vjet u bënë që nga prezantimi i tij në tregun botëror të automobilave, dhe MINI Countryman është bërë simbol i kësaj marke, i...

BMW CAT tërheq me rrotat e parme

Në panairin e automobilave që u mbajt në vitin e kaluar në Paris, kompania “BMW” e kishte prezantuar modelin Concept Active Tourer apo shkurtimisht...

Suzuki do të prezantojë katër modele të ndryshme Suzuki Kizashi

Suzuki ka bërë të ditur se do të prezantojë katër modele të ndryshme Suzuki Kizashi. Një prej versioneve është punuar nga Road Race Motorsport. Edicioni Platinium...