Audi vjen me konceptin ‘Prologue Avant’

Pas konceptit të Prologue vitin e kaluar, Audi kishte shfaqur në Gjenevë atë se si do të jetë dizajni i ri i këtij modeli. Audi...

Në muajin mars R8 i ri debuton në Gjenevë

Audi ka konfirmuar se gjenerata e re e Audi R8 do të debutojë në muajin mars në Panairin e automjeteve në Gjenevë. Përkrah këtij modeli...

Audi Q7 i ri (Video)

Sa herë që bëhet fjalë për dizajnet e modeleve të reja të markës Audi, më së shpeshti përdoret termi evolucion – që në fakt...

Veturë elektrike nga Audi dhe model i ri R8 E-tron

Tesla është duke dominuar në makinat elektrike dhe me sa duket shefave të Audi nuk u pëlqen kjo. Ata i kanë bërë një shtytje...

Audi TT Roadster i ri konfirmohet zyrtarisht

Janë publikuar informacione të reja për për Audi TT Roadster. Në bisedë për “Car Advice”, dizajnuesi i enterierit të Audi-t, Arthur Deponte ka konfirmuar...

Audi tërheq 70 mijë makina nga tregu

Audi ka njoftuar se do të tërheq 70 mijë makina në mbarë botën, për shkak të problemeve të mundshme me frenat. Modele e rrezikuara janë...

Audi A9, do të vetëriparohet dhe ndryshojë ngjyrat

Dizenjuesi spanjoll, Daniel Garcia ka projektuar imazhin e një Audi sportive me katër dyer, për linjën e Audi-t. Tipari më i veçantë i saj...

Audi A9 veturë loksoze dhe sportive

Garcia dizajnoi veturën koncept Audi A9 si një zëvendësim i mundshëm i modelit të tanishëm A8 të Audi. Koncepti A9 ishte dizajnuar duke përdorur stilet...

Kupe i Bentleyt do të bazohet në Audi R8

Shefi i Bentleyt, Wolfgang Durheimer, ka konfirmuar se brendi britanik planifikon ta zgjerojë ofertën e vet për së paku edhe një automjet të ri,...

Audi planifikon modelet RS – diesel

Viti 2014 ka qenë tejet i suksesshëm për kompaninë prodhuese të veturave, Audi që ka arritur të shesë 1.6 milion vetura, për t’iu afruar...