Audi R4 2015

Thashethemet në lidhje me një veturë sportive Audi R4 kanë qarkulluar për një kohë shumë të gjatë. Kompania Audi ka mohuar ekzistencën e...

Audi A1 serik vjen në shtator

Modeli tërësisht i ri A1 nga Audi do të paraqitet zyrtarisht në version serik në panairin e automjeteve të Frankfurtit, i cili mbahet në...

Audi R8 më një motor turbo më të vogël

Zyrtarët e “Audi”-s njoftuan se gjenerata e dytë i pritur me padurim e modelit Audi R8, përfundimisht të posedoj një motor turbo më të...

Audi A1 fitues i çmimit “E-Car-Award 2010”

Në përzgjedhjen për çmimin “E-Car-Award", fitoren në kategorinë e megaveturës së qytetit më inovative, e ka rrëmbyer Audi A1 E-tron. Ky model...

Audi A5 dhe S5, më veturat me atraktive

Edhe “coupe” e “Audi-së” futet në mesin e “bukuroshëve” të industrisë automobilistike, për ç’gjë edhe u shpërblye me shumë mirënjohje, ndërsa në Ingolstadt vendosën...

Në muajin mars R8 i ri debuton në Gjenevë

Audi ka konfirmuar se gjenerata e re e Audi R8 do të debutojë në muajin mars në Panairin e automjeteve në Gjenevë. Përkrah këtij modeli...

Kupe i Bentleyt do të bazohet në Audi R8

Shefi i Bentleyt, Wolfgang Durheimer, ka konfirmuar se brendi britanik planifikon ta zgjerojë ofertën e vet për së paku edhe një automjet të ri,...

Audi S3, pa kulm dhe me stil

Jo të gjithë shoferët janë adhurues të veturave pa kulm. Por, ata që i preferojnë ato, Audi ofron një të tillë të shkëlqyeshme –...

Audi Q5 modeli i ridizajnuar

Kompania e njohur “Audi” e prezantoi versionin e freskuar të modelit Q5 i cili në treg ka arritur në vitin 2008. Bëhet fjalë për...

Audi A7 Sportback

Audi hyn klasën e re të veturave me modelin A7 Sportback. Modeli i madh dhe elegant me pesë dyer, bashkon karakterin emocional...