“Audi” prezanton modelin A7

Katër vjet më parë, “Audi” prezantoi modelin A7 për të gjithë ata që parapëlqejnë karakteristikat e ngasjes së modelit të popullarizuar A6, por me...

Audi me pezullimin të ri Premium

Bazuar në raportet e fundit, “Audi” është duke punuar në një pezullim të ri Premium, i cili gjatë ngasjes vepron si një gjenerator duke...

Audi sjell modelin A3 me 1.4 litra TFSI

Kompania gjermane Audi këto ditë ka prezantuar modelin ekonomik të A3 me 1.4 litra TFSI ultra. Kjo veturë do të jetë e disponueshme në...

Audi fillon prodhimin serik të A7 dhe S7 Sportback

Audi duke se ka filluar prodhimin serik të A7 dhe S7 Sportback, që pritet të dalin në treg deri në fund të kësaj vere....

Audi fillon prodhimin e Q8

Drejtori ekzekutiv i Audi, Ruper Stadler ka pranuar se është dhënë drita e gjelbër për prodhimin e krosoverit të ri, i cili sipas gjitha...

Testohet Audi A3 1.8T

Audi për herë të parë prezentoi modelin A3 në vitin 2006, i cili nuk ishte edhe aq i suksesshëm. Por modeli i ri i...

Audi S3, pa kulm dhe me stil

Jo të gjithë shoferët janë adhurues të veturave pa kulm. Por, ata që i preferojnë ato, Audi ofron një të tillë të shkëlqyeshme –...

Audi ia mësyn prodhimit të modelit RS1

Kompania gjermane Audi nuk e ka hedhur poshtë mundësinë e lansimit të variantit RS1, pasi së fundmi është prezantuar edhe modeli S1/S1 Sportback. Dizajneri i...

Audi R8 më një motor turbo më të vogël

Zyrtarët e “Audi”-s njoftuan se gjenerata e dytë i pritur me padurim e modelit Audi R8, përfundimisht të posedoj një motor turbo më të...

Skica të makinës së re sportive, Audi TT

Audi ka postuar disa skica të makinës së re sportive, Audi TT, makinë e cila do të debutojë në “Geneva Motor Show” gjatë muajit...