Audi me një supermakinë

Audi prezanton konceptin më të ri Sport Quatro me drita laser duke tërhequr mjaft interes në sallonin e makinave në Las Vegas. Kjo makine...

Audi A3 Cabriolet

Gjenerata e tretë e kompaktit të popullarizuar Audi A3, është tashmë në dispozicion si një version i hatchback-ut me tre dhe pesë dyer, si...

Audi Q1 vjen në fillim të 2016

Anëtari më i vogël nga familja e Audi-s, Q, do të jetë i gatshëm më 2016 Bëhet fjalë për modelin Q1, i cili me...

Audi Sport Quattro

Audi ka prezantuar modelin e shumëpritur Sport Quattro Concept, pak para debutimit të tij në panairin e veturave në Frankfurt, i cili dyert i...

Audi A8 dhe S8 të ri-freskuar

Audi ka postuar fotot dhe karakteristikat teknike që lidhen me modelin e rifreskuar A8 dhe versionin e saj sportiv S8. Në princip bëhet fjalë...

Audi A3 MPV

Deklaratat më të reja na bëjnë të kuptojmë se shefat e “Audi-së” janë marrë vesh dhe janë pajtuar për zhvillimin e MPV-së të bazuar...

R8 i fuqishëm dhe agresiv

Gjenerata e re e modelit Audi R8 do të duhej të paraqitej në vitin 2015, ndërsa burime të caktuara pohojnë që ai do t’i...

Audi gati modelin R8 GT Plus

Audi gjatë vikendit të ardhshëm në Le Mans pritet të prezantojë modelin R8 GT Plus dhe në këtë mënyrë të përcjellë gjeneratën e parë...

Audi Q7 prezantohet në verën e vitit 2014

Modeli aktual Audi Q7 zyrtarisht është prezantuar në vitin 2005 në panairin e veturave në Frankfurt dhe me tashmë 8 vjet “mbi supe” është...

Audi vjen me modelin A9

Audi për vitin 2016 është duke përgatitur modelin e ri A9. Tani për tani nuk dihet nëse kjo limuzinë luksoze do të vjen në...