LM2 Streamliner makina me 1700 kuaj fuqi

Supermakina LM2 Streamliner, është modeli më i fundit që kompania amerikane Lyons Motor Car po ndërton. LM2 Streamliner është një makinë e cila është e...

Automjetet elektrike, shpëtim për planetin

Një hulumtim i shkencëtarëve pranë Universitetit Shtetëror në Michigan ka treguar se automjetet elektrike emetojnë shumë më pak nxehtësi, gjegjësisht vetëm 20 për qind...

Skoda fillon prodhimin e modelit të ri

Pas premierës së mbajtur muajin e kaluar në Pragë dhe në panairin e veturave në Gjenevë, kompania Skoda për publikun sot në fabrikën Kvasiny...

Prezantohet makina Aston Martin, dizajnuar nga shqiptari Pëllumb Gurra

Në panairin “Geneva Motor Show 2015″ u prezantua dizajni i markës së veturës Aston Martin, që është bërë nga dizajneri tetovar Pëllumb Gurra. Pëllumb Gurra...

Smarti vjen me modelin ForTwo Cabrio

Modeli ForTwo Cabrio është projekti më i fundit i Smart në bashkëpunim me markën MOSCOT.Sipas krijuesve të makinës ajo do të jetë ngjyrë e...

Finalistët për zgjedhjen e automobilit botëror 2015

Sipas praktikës nga vitet e kaluara edhe këtë vit Juria për zgjedhjen e automobilit më të mirë në botë në prak të panairit të...

Koncept i Kia Trailster

Kompania Kia Motors përmes një deklarate të shkurtër dhe publikimit të një fotografie në fund të muajit të kaluar, pati njoftuar se gjatë muajit...

Infiniti vjen me modelin më të ri QX30

Infiniti ka njoftuar se po punon për modelin më të ri të QX30. bKy është një model i cili do të bazohet në modelin...

Greqia do të importojë “Lada” nga Rusia

Kompania greke Namco bisedon me kompaninë ruse AvtoBAZ për furnizimin e automobilave “Lada” dhe pajisje teknike. Namco është prodhuesi i vetëm i automobilave, ku automobilat...

Ja cilat janë makinat më pak praktike

Të apasionuarit e makinave janë dhe individët të cilët bëjnë një zgjedhje të kujdesshme në lidhje me markën dhe modelin që do të zgjedhin...