Cadillac XTS, makina që ndizet me prekje, kushton 60 mijë dollarë

Fabrika e makinave Cadillac ka hedhur në treg versionin e ri luksoz të këtij modeli. Bëhet fjalë për modelin Cadillac XTS, e cila është...

Veyron Super Sport automjeti më i shpejtë në botë

Përfundimi i prodhimit të Veyron Bugattit do të festohet me prodhimin e një versioni të kufizuar të modelit 16.4 Super Sport i cili...

Formula 1 e ndarë në 3200 pjesë

Artisti hollandez Paul " Paul Veroude" Veroude ka ndarë deri në pjesët më të imta një makina që garon në Formula 1. Makinën që peshon...

Bulleta RF 22 i bazuar në Lotus Evora

Nga Amerika arrijnë fotot dhe detajet nga një veturë e re sportive, prodhimi i së cilës do të filloj vitin e ardhshëm. Bëhet fjalë...

Mazda CX-5, koha e rekordeve

CX-5, modeli i gjeneratës së re të Mazda-s me teknologjinë më të re SKYACTIV, është në rrugë të rekordit të shitjes në të gjitha...

Lotus pezullon planet për modelin Elan

Në 2010 Paris Auto Show, Lotus zbuloi konceptin mbresëlënës Elan me qëllimin e plotë për të çuar atë drejt prodhimit në vitin 2013. Le...

Corvette i ri vjen në panairin e veturave në Detroit

Gjenerata e re e njërit nga automobilat më të njohur në botë, Corvette, është prezantuar në panairin e veturave në Detroit. Modeli i ri C7...

Chervrolet Camaro Z/28 në panairin e Nju Jorkut

Chevrolet në panairin e Nju Jorkut ka prezantuar vijën e modeleve të ridizajnuar Camaro për vitin 2014, e cila përfshinë edhe modelin Z/28. Camaro...

Makinat elektrike – alternativë praktike ndaj benzinës

Ekspertët e automjeteve thonë se makinat elektrike që punojnë me bateri janë alternativë praktike krahasuar me makinat me benzinë, të paktën për disa njerëz. Por...

McLaren P1, supermakina rivale e Ferrarit dhe Lamborghinit

McLaren ka zgjedhur sallonin e ardhshëm të Parisit për të prezantuar modelin e ri P1. Qëllimet e McLaren që është edhe rezultat i 50...