Mazda Miata e vogël me 1.200 KF

Edhe në të kaluarën është dëshmuar se në automjetin e vogël, Mazda MX-5 Miata, mund të vendosen motorë shumë të mëdhenj. Mirëpo, mbreti i...

Aston Martini i ri i James Bondit

Gjatë njoftimit zyrtar për filmin e 24-të të agjentit sekret “007” me titull “Spectre”, Aston Martin ka prezantuar zyrtarisht modelin DB10 që gjithashtu do...

Sidewinder makina nuk është lodër

Duke ndërthurur sportiven me luksin, kompania suedeze “Gray Designs” ka ndërtuar prototipin e parë të makinës së quajtur ’Sidewinder’. Fuqia prej 630 kuaj e...

Mercedes Benz S-Class shpallet “Makina e Vitit për Femrat”

Çdo vit mblidhen gazetare femra nga e gjithë bota për të caktuar “Makinën e Vitit për Femrat”. Këtë vit, 15 gazetare vlerësuan Mercedes-in me...

Ferrari vjen me një tjetër supermakinë

Në Finalen Botërore të Formula 1, shtëpia e Ferrarit në Abu Dhabi ka zbuluar evolucionin e ‘La Ferrari’, një supermakinë me më shumë se...

Buba që të lë pa frymë

Disa familje në kohën e lirë luajnë shah ose letra, disa tjera shikojnë filma. Mirëpo këto dy familje nga Meksikoja e mesme zbukurojnë vetura....

Skoda vjen modeli me ri Fabia R5

Skoda ka shfaqur detaje dhe fotografi të konceptit të saj Fabia R5 që do të marrë pjesë në garat e rallyt në vitin e...

Mazda2 në panairin e automjeteve në Tajlandë

Premiera e veturës Mazda2 do të jepet në panairin e automjeteve në Tajlandë, i cili do të fillojë më 28 nëntor.Edhe pse kanë mbetur...

Pagani prezanton në Kinë makinën Dinastia

Për Paganin, kompanine e vogël te makinave që është e specializuar per prodhimin e supermakinave në Modena është koha për të marrë përsipër të...

Volvo vjen me modeli i ri V60

Volvo ka shpalosur një version të ri të modelit V60, para debutimit në panairin e automjeteve në Los Angeles në muajin e ardhshëm. V60 Cross...