McLaren P1 me dizajn metalik

McLaren do të fillojë t'u ofrojë blerësve modelin P1 me një punim spektakular të trupit.Ky dizajn i veçantë është quajtur 'Flintgrau Metallic', i cili...

Makinat e kopjuara të Kinës

Industria kineze e automobilave po shënon rritjen më të madhe në historinë e saj falë tregut të madh të brendshëm. Por, si në çdo gjë...

Makina më e vogël në botë

Instituti i Avancuar Korean i Teknologjisë (Korea Advanced Institute of Science and Technology – KAIST) ka prezantuar veturën më të vogël në botë, e...

Modeli i ri ‘Wrangler Unlimited Х’

Jeep e ka zgjedhur podiumin e panairit të automjeteve në Paris për prezantimin e novitetit – serisë së veçantë Jeep Wrangler Unlimited ‘X Package’. Ky...

Zbulohet Mustangun 717kf

Është zbuluar vetura super-e shpejtë V8, që është rival direkt i Corvette Z06.John Hennessey ishte i pikëlluar që Mustangu i ri edhe pse kishte...

Nisani prezanton IDx Freeflow dhe IDx Nismo

Kompania për prodhimin e veturave Nisan, ka prezantuar modelet sportive të së ardhmes, duke bërë me dije se nuk do të mbetet prapa konkurrentëve...

Zlatan Ibrahimoviç prezanton modelin e ri të Volvo-s

Kompania suedeze e automjeteve Volvo ka prezantuar në Paris modelin e ri të saj SUV Volvo XC90 në praninë e kampionit Zlatan Ibrahimoviç, i...

Lamtumirë Lotus Esprit

Prodhuesi britanik Lotus ka ndërprerë zhvillimin e modelit të shumëpërfolur Esprit, i cili për 40 vjet ka nxjerr në treg vetura interesante por edhe...

Makina turke udhëton 2.500 km për vetëm 17 dollarë

Një makinë elektrike turke ka udhëtuar 2.500 km, në 6 qytete për vetëm 17 dollarë, në një udhëtim që filloi nga 15 shtatori. Makina...

Krijuesit e makinave fluturuese në kërkim të investitorëve

Të gjithë premtojnë, por askush ende nuk e ka vënë me të vërtetë në shitje. Risia e fundit në fushën e makinave fluturuese vjen...