BMW mendon të ofroj kamerë ‘GOPRO’ për veturat e saj

Një ndër copat e fundit të teknologjisë që secili i ka deri më sot është edhe GoPro. Shumica prej jush i keni parë shumë...

Alexis Tsipras nxjerr në shitje makinen BMW 750 mijë euro

Kryeministri grek Alexis Tsipras vazhdon me akte simbolike dhe populiste.Së fundmi ai ka nxjerrë në shitje makinat luksozë të qeverisë, të gjitha makina të...

BMW me konkurrent të Model S?

Sipas informacioneve më të reja, BMW planifikon të prodhojë një automjet, i cili do të jetë konkurrent i drejtpërdrejtë i Model S të Teslas,...

BMW M4 MotoGP Safety Car me 465 kuaj fuqi

Para garës së parë të sivjetme të sezonit MotoGP, BMW ka prezantuar MotoGP Safety Car dhe M4 MotoGP Safety Car. Thënë shkurtimisht, M4 MotoGP Safety...

BMW M5 me motor 560 kuaj fuqi

Prior Design ka bërë përmirësimin më të fundit të modelit BMW M5. Ky model përfshin rrota Vossen Wheels, ndërsa ngjyra e këtij modeli është...

BMW prezanton një veturë të mistershme

Dje BMW ka lansuar një video të shkurtër me drita të veturës që duket e gjitha në errësirë. Video zgjatë për rreth 14 sekonda,...

BMW ishte brendi më i suksesshëm i automjeteve luksoze

BMW ia ka dalë që ta mbajë titullin e brendit më të popullarizuar të automjeteve luksoze në botë për vitin 2014, me shitje prej...

Çfarë po vjen nga BMW…

Edhe më parë është shkruar nëpër media për lajmin jozyrtar se BMW gjatë vitit 2016, me rastin e përvjetorit të 100-të, do të prezantojë...

Modeli hibrid BMW 530L në panairin e Kinës

Në panairin e veturave në Guangzhou të Kinës, BMW ka shfrytëzuar rastin që të njoftojë opinionin publik edhe për versionin hibrid të ‘5 Series’. Fjala...

BMW M5 e 1993-ës më e shtrenjtë se modeli i 2015

Çmimet e modeleve të vjetra M të BMW-së kanë nisur të rriten me të madhe duke kaluar edhe modelet e tashme të kompanisë gjermane. Një...