BMW M4 MotoGP Safety Car me 465 kuaj fuqi

Para garës së parë të sivjetme të sezonit MotoGP, BMW ka prezantuar MotoGP Safety Car dhe M4 MotoGP Safety Car. Thënë shkurtimisht, M4 MotoGP Safety...

BMW konfirmon prodhimin e modelit Vision Efficient Dynamics

Sipas një raporti të kohëve të fundit, BMW do të prodhoj një version  të bazuar në konceptin EfficientDynamics Vision. httpv://www.youtube.com/watch?v=CLGygbCr3sg Përdersia këto të  dhëna janë...

BMW X4 – elementi i pestë X

BMW vazhdon me ofensivë në kuadër të modeleve të reja SUV/SAV. Duket se ka vend edhe për një përfaqësues tjetër. Modeli i parë BMW...

Ripërtrihet BMW X6

Nga kompania për prodhimin e automobilave BMW vendosën ta rivozisin “BMW X6” nëpër rrugët e Mynhenit. Dhe tashmë dihet se ku janë të rejat, aty...

Ja disa nga modelet e reja të 2013-s

Viti 2013 do të jetë një vit vështirë për prodhuesit e makinave të cilët vazhdojnë të investojnë për të sjellë makina të bukura por...

Fotografitë e para të BMW X1

Disa faqe interneti të cilat me entuziazëm përcjellin punën e BMW-së kanë publikuar një numër fotografish të automjetit kompakt sportiv bavarez - X1 Mu edhe...

Mini BMW X6 me pamje te re

Pas versionit kompakt, kabriolet, kupe e speedster si dhe karavanit Clubman e crossoverit Countryman, nga Oksfordi na vjen edhe një propozim -...

BMW prezantoi modelin e freskuar Z4

Prodhuesi i njohur i veturave “BMW” e prezantoi modelin e freskuar Z4 premiera e të cilit do të jetë në fillim të vitit të...

BMW tërheq 235 mijë makina me probleme në pompën e ujit

Kompania gjermane e prodhimit të automobilave BMW njoftoi sot tërheqjen e rreth 235 000 automjeteve të saj të gamës Mini në të gjithë botën,...

BMW X4 arrin në shiritin e prodhimit më 2014

Informatat më të fundit tregojnë se BMW do të investojë 900 milionë dollarë në fabrikën e re në Spartanburg, në të cilën në fund...