Del ne Shitje BMW M3 GTS

Doli ne shitje versioni më ekstrem i serisë 3 të BMW-së, dhe kjo veture para blerësve potencialë u ofrohet me çmim fillestar prej 115.000...

BMW koncepton makinen me 3 rrota dhe të anueshëm

Koncepti i fundit nga BMW s’është diçka që lind nga hiçi, por një vazhdim i përpjekjeve të mëparshme, dhe kompania e...

Motorët e vjetër nuk vdesin kurrë

Kjo është edhe ajo çfarë ka ndodhur me BMW 330i (E46), dhe me modelin me tavan të but Z4 3.0i. Që të dy modelet...

AC Schnitzer tunirat BMW Z4

AC Schnitzer ka shpalosur programin e tyre të shtrenjtë të tuningut për modelin BMW Z4 (E89). Nën mbulesën e motorit, Schnitzer ka...

Në Panairin e Automjeteve në Frankfurt BMW do të prezantojë M6 Competition Limited Edition

Në Panairin e Automjeteve në Frankfurt BMW që do të mbahet gjatë javës së ardhshme (15 deri më 27 shtator), BMW,...

BMW do të prodhojë Mini Coupe e Speedster

Duket se në BMW janë më shumë se vetëm të bindur kur bëhet fjalë për konceptin e ri Mini. Edhe pse mediat dhe publiku...

Manhart Racing BMW Z4

Niveli më i lartë në të cilin do të shkojë Z4 sa i përket fuqisë do të jetë 225 kW (306...

Fotografitë e para: BMW Vision EfficientDynamics

BMW ka paraqitur fotografitë e para të kupesë sportive hibride. Vision Efficent Dynamic do të mund të shihet së shpejti në...

BMW lanson hibridin më të fortë në botë

Me afrimin e shtatorit dhe datës së hapjes së panairit të automjeteve në Frankurt, prodhuesit po bëhen më me padurim. As BMW nuk ka...

Fotografitë e para të BMW X1

Disa faqe interneti të cilat me entuziazëm përcjellin punën e BMW-së kanë publikuar një numër fotografish të automjetit kompakt sportiv bavarez - X1 Mu edhe...