Del në treg BMW i8 për 850 mijë $

Modeli i ri i BMW, BMW i8 ka dalë në treg në Pebble në Kaliforni për 825 mijë dollarë. Pamja e jashtme e makinës, e...

Del në shitje modeli BMW i8

Ju kujtohet modeli BMW i8 që ju treguam disa ditë më parë? Kjo veturë tani ka dalur në shitje në plazhin Pebble në Kaliforni,...

BMW X5 nuk mund ti bëjnë gjë as plumbat

BMW X5 që shikoni në foto mund ti rezistojë edhe plumbave të AK-47. Modeli X5 Security Plus bazohet në gjeneratën e tretë të SUV...

Alpha-N zbulon imazhet e modeleve të reja BMW M3/M4

E njohur për përmirësimet prej 1000 kuaj-fuqi në Nissan GT-R, Alpha-N Performance ka zbuluar detajet e projektit të tij më të fundit të bazuar...

BMW me X2

Këto ditë janë publikuar të dhënat zyrtarë për modelin e shumëpërfolur të gjigantit bavarez BMW X2. Sipas revistës Auto Express, modeli do të bazohet...

Prior Design përpunoi BMW M6 Gran Coupe

BMW M6 Gran Coupe nga kompania Prior Design mori bodykit pakon e cila e bën dhe më atraktiv dhe më agresiv. Bodykit përfshin mbrojtësin...

Kompania Hamann rifreskon BMW X5

Kompania gjermane Hamann që merret me modifikimin e veturave kryesisht sportive, këto ditë ka prezantuar gjeneratën e tretë të BMW X5, me të cilën...

BMW fillon prodhimin e M2?

Sipas informacioneve jozyrtare, gjiganti bavarez BMW ka kthyer përgjigje pozitive rreth vendimit të prodhimit të versionit M të Serie-2 Coupe, i cili sipas gjitha...

BMW i8 del në treg së shpejti

Pas modelit të parë i3, BMW pritet të nxjerrë në treg në qershor modelin e ri sportiv i8. Ky model inovativ 2+2 i përket...

Prezantohet BMW M4 Cabrio në Nju-Jork

Modeli është dizajnuar për konsumatorët me xhepa të thellë dhe karakterizohet nga stili agresiv i kompletuar me një çati nga materiali i ngurtë që...