BMW X7 vjen më 2016

Kompania BMW ka konfirmuar lajmin se do të lançojë modelin e ri BMW – X7. Sipas drejtuesit të kompanisë, Norbert Reithofer, ’Ky do të jetë...

BMW sjell modelin me te ri X7?

Ka më shumë se një dekadë që është folur për prodhimin e një xhipi të madh nga BMW. E pas shumë thashethemeve, e përditshmja gjermane...

BMW zyrtarisht prezantoi modelin e ri X4 Crossover

Prodhuesi i njohur i makinave “BMW” ka prezantuar zyrtarisht crossover-in e ri X4, duke u bazuar në modelin X3 dhe duke u frymëzuar nga...

BMW Seria ActiveTourer premierë në Gjenevë

BMW në sallonin e automobilit të Gjenevës ka pasur premierën modelit MPV me tërheqje të përparme që e ka shenjën ActiveTourer. Automobili iu dedikohet...

BMW I5, versioni i zgjatur i modelit I3

Njoftimet më të fundit sugjerojnë se kompania e njohur “BMW” është duke punuar në një version familjar të zgjatur të modelit I3, i cili...

BMW Z4 në stil Dragoi

Në panairin për import dhe eksport në Kinë dje është prezantuar edhe kjo veturë. BMW Z4, është lyer me ngjyrë ari dhe është modifikuar...

BMW M235i Coupe

Një muaj para daljes në treg, janë publikuar në internet disa fotografi të modelit të ri të BMW, 2014 BMW M235i Coupe. 2014 BMW M235i...

BMW i8 serik në Frankfurt

BMW i3 tashmë është prezantuar, ndërsa në radhë është modeli serik i8, i cili premierën do ta ketë në panairin e veturave në Frankfurt. Bëhet...

BMW CAT tërheq me rrotat e parme

Në panairin e automobilave që u mbajt në vitin e kaluar në Paris, kompania “BMW” e kishte prezantuar modelin Concept Active Tourer apo shkurtimisht...

S’ka më BMW M3 Coupe

Një komunikatë e shkurtër nga BMW ka bërë të ditur se nga kjo javë, është ndërprerëë prodhimi i modelit M3 Coupe (E92). Gjenerata e...