Bugati Veyron shpallet makina më e mirë

Bugati Veyron është shpallur si marka më e mirë e prodhimit të makinave për dhjetë vitet e fundit, me dy tipet saj 16.4 dhe...

Bugatti Veyron më i tmerrshmi për nga harxhimet

Modelin Bugatti Veyron zakonisht e zbukurojnë epitetet si ‘më i shpejti’, ‘më atraktivi’, ‘më ekskluzivi’, etj, por agjencia amerikane për ambientin, i ka dhënë...

Bugatti prezanton supermakinën me 1.500 kuajfuqi

Bugatti prezanton “Veyron Super Sport”, supermakinën e radhës me 1.500 kuajfuqi. Ky model do të ketë motorin 8.0-litërsh, 16-cilindërsh W-16, dhe me 1.500 kuajfuqi. Pasardhësi...

Asgjë nga super Veyron

Ëndrrave të shumë adhuruesve të shpejtësisë ua ka ardhur fundi, pasi Bugatti ka demantuar zërat se është në përgatitje modeli me 1600 kuaj fuqi...

Bugatti Veyron me 1.200 kuaj fuqi

Askënd nuk duhet ta çudis fakti që Bugatti Veyron, sigurisht njëri ndër automjetet më të njohura sportive në botë, paraqet një material të shkëlqyeshëm...

Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse

“Bugatti” është marka e njohur botërore e cila prodhon automobila superluksoz. Së fundmi, është publikuar edhe videoja e kësaj supermakine. Motori i Bugatti Veyron 16.4...

Po punohet në Veyron-in e ri

Sipas fjalëve të Jens Schulenburg-ut, njëri nga njerëzit kryesorë të “Bugatti-t”, puna në pasardhësin e Veyron-it tashmë ka filluar. Schulenburg nuk deshi të zbulojë shumë,...

Version special i Bugatti Veyron Sang Bleu

Duket se Bugatti megjithatë nuk ngopet me versionet e reja të modelit Veyron. Pas Pur Sang, Bleu Centenaire, Sang Noir e Fbg by Hermes,...

Buggati do të ofrojë modelin limuzinë

Njoftohet se në panairin automobilistik të Frankfurtit, Bugatti do të paraqesë një model të ri- versionin limuzinë të Veyron. Besohet se bëhet fjalë për interpretimin...

10 makinat më të shpejta në botë

1.Bugatti Veyron: Shpejtësia maksimale 429km/h, shkon nga 0 në 97km/h për 2.5 sekonda. 2.SSC Ultimate Aero: Shpejtësia maksimale arrin 413km/h,shkon nga 0 në 97km/h për...