Citroen sjell modelin e rifreskuar C3

Citroen kohë më parë e ka prezantuar modelin e rifreskuar C3, ndërsa gjenerata e tij e tretë në treg do të vjen më 2015....

Citroen DS Wild Rubis

Koncept vetura e DS linjës Wild Rubis i është prezantuar më në fund opinionit dhe atë vetëm disa dita para se të ekspozohet në...

Citroen prezanton modelin C4 Picasso

Citroen ka prezantuar gjeneratën e re të modelit C4 Picasso. Bëhet fjalë për modelin kompakt MPV i cili është i gjatë 4428 mm, i...

“DS3” kabriolet një sukses i madh për Citroenin

"DS3" është prezantuar para gati tre viteve dhe me 200 mijë kopje të shitura në mbarë botën, është cilësuar si një sukses i madh...

Citroen DS3 Cabrio “L’Uomo Voque”

Citroen ka prezantuar versionin special të modelit DS3 Cabrio, gjatë javës së modës në Milano. Është quajtur DS3 Cabrio "L’Uomo Voque" ndërsa është krijuar në...

Citroen CV2

Këto ditë kanë filluar të arrijnë detaje të reja për pasardhësin e modelit të “Citroen-it”, atij 2CV. Burime të caktuara pohojnë që automobili tashmë...

Citroen C-Quatre me versionin Cross

Pasi tashmë e ka prezantuar versionin e përmirësuar C-Quatre, Citroen tani ka ofruar edhe versionin e tij Cross. Edhe këtu bëhet fjalë për përmirësime kozmetike...

Citroën C-Élysée

Citroën C-Elysee përdor sistemin teknik dhe atë të stilit Know-How të markës Citroën. Ai me stil dhe veti të veçanta, u përshtatet blerësve të...

DS3 Cabriolet prezantohet në Paris

Prodhuesi i njohur “Citroën” e konfirmoi që në sallonin e automobilave në Paris do të prezantojnë versionin shumë “hot” kabriolet të modelit DS3, i...

Citroen DS3 kabrio në Paris

Prodhuesi francez “Citroen” planifikon në fund të shtatorit në panairin e veturave në Paris, të prezantojë versionin kabriolet të modelit DS3. Pritet që Citroen në...