Citroeni me internet në makinë

Citroën planifikon t’ua lehtësojë jetën atyre që kanë varshmëri në internet duke ofruar lidhje Wi-Fi në automjetet e veta. Prodhuesi francez i automjeteve...

Citroen DS3 Cabrio “L’Uomo Voque”

Citroen ka prezantuar versionin special të modelit DS3 Cabrio, gjatë javës së modës në Milano. Është quajtur DS3 Cabrio "L’Uomo Voque" ndërsa është krijuar në...

Citroen DS3 është “Diesel Car of the Year”

Revista e famshme ‘Diesel Car’ sapo i ka ndarë modelit francez Citroen DS3 çmimin prestigjioz ''Diesel Car of the Year'' (Vetura me naftë e...

Citroën C3, veturë unike dhe e sofistikuar

Citroen C3 është një veturë unike me pesë dyer e dizajnuar për një familje moderne. Me një stil bashkëkohor dhe dinamik, kualitet...

Shfaqën fotot e para të Citroën DS3-R

Mendohet se këto fotografi në fakt janë edhe fotografitë e para të automjetit të ri të Citroën, respektivisht modelit DS3 Racing. Ende ...

DS3 Cabriolet prezantohet në Paris

Prodhuesi i njohur “Citroën” e konfirmoi që në sallonin e automobilave në Paris do të prezantojnë versionin shumë “hot” kabriolet të modelit DS3, i...

100 mijë porosi për “Citroen DS3”

Kompania “Citroen” njoftoi se pas 14 muaj shitje e tejkaloi shifrën prej 100.000 porosi për modelin atraktiv DS3. Një e treta e blerësve...

Citroen CV2

Këto ditë kanë filluar të arrijnë detaje të reja për pasardhësin e modelit të “Citroen-it”, atij 2CV. Burime të caktuara pohojnë që automobili tashmë...

Citroën DS3 R3

Citroën ka paraqitur versionin garues (rally) të modelit premium DS3. Bëhet fjalë për një automjet të përshtatur për kërkesat e garimit të Grupit...

Citroen DS3 kabrio në Paris

Prodhuesi francez “Citroen” planifikon në fund të shtatorit në panairin e veturave në Paris, të prezantojë versionin kabriolet të modelit DS3. Pritet që Citroen në...