Citroen C3 dhe DS3 me motor 3 cilindërsh 1.2 VTi benzinë

Citroen nga vjeshta blerësve evropianë do t’u ofrojë modelet C3 dhe DS me motor të ri benzinë PSA me 3 cilindra. Bëhet fjalë për...

Ekspansion i vijës DS të Citroen-it

Vendimi i Citroen-it për reinkarnim të vijës DS, është treguar si sukses i plotë. Modelet e deritanishme, duke përfshirë edhe modelin e sapo dalë në...

Citroën DS9 dizajn modern

Prodhuesi i njohur francez para premierës së Pekinit e prezantoi konceptin Numero 9, versionin paralajmërues të modelit të ardhshëm për të cilin besohet se...

Limuzina luksoze DS9, së shpejti në treg

Prodhuesi francez para panairit të automobilave të Pekinit, që do të mbahet muajin e ardhëm, paralajmëroi premierën e limuzinës së re luksoze të emërtuar...

Citroen DS4 Racing 1.6 T 256KF

Citroen i jep kokëdhimbje RenoSportit me DS4 Racing i cili do të prezentohet në muajin tjetër në Geneve, Koncepti DS4 është krijuar me ndihmen...

Citroen DS4 Racing me 260 ps, i gatshëm për Gjenevë

Në disa portale janë paraqitur fotot e modelit Citroen DS4 Racing. Konfirmime zyrtare ende nuk ka dhe kjo nuk na çudit, pasi Citroen në...

Citroën C1 është më ekonomik

Citroën C1 i ri ka përjetuar premierën e tij më 10 janar të këtij viti në panairin e veturave në Gjenevë, ndërsa në treg...

Francezët përgatisin Citroen DS1 të ri

Sipas informatave më të reja, Citroën-i francez po përgatit modelin e ri më të vogël nga vija DS, i cili në treg pritet gjatë...

Citroen DS planifikohet

Bosat e citroenit planifikojnë ndërtimin e një DS-i hi performans, Vetura do të ndërtohet për klubet oficiale të citroenit dhe për dileret korporat të...

100 mijë porosi për “Citroen DS3”

Kompania “Citroen” njoftoi se pas 14 muaj shitje e tejkaloi shifrën prej 100.000 porosi për modelin atraktiv DS3. Një e treta e blerësve...