Ferrari F40 kundër Ferrari 599 GTB Fiorano – VIDEO

Ferrari e prezantoi videon promovuese zyrtare për modelin e ri 599 GTB Fiorano nëpërmjet një gare një një rrugë lokale kundër njërit nga modelet...

Ferrari i së ardhmes do të jetë korean?

Çdo vit Ferrari fton studentët e dizajnimit në 50 universitet më prestigjoze në mbarë botën për të lënë të lirë imagjinatën e tyre në...

Filloi testimi i Ferrari 599

Prototipi testues i fotografuar disa ditë më parë në afërsi të selisë së “Ferrari-t” në Maranello sipas burimeve të caktuara është gjenerata e ardhme...

Ferrari prodhon super trenin

Edhe pse vitet e fundit ekipi i Ferrarit në Formula 1 nuk po shënon rezultate të mira, djelmoshat nga sektorët e tjerë të fabrikës...

Ferrari thyen rekord, shitet për 20 milionë euro

Një Ferrari Spider i vitit 67-të kabriolet i prodhuar në vetëm dhjetë ekzemplare, ka thyer cdo rekord sa i përket shitjeve në ankande. Makina...
Ferrari

Fshati i makinave Ferrari

Nuk është aspak e çuditshme të shohësh makinat e parkuara para shtëpive. Kjo është një dukuri e zakontë të cilës askush nuk i kushton...

Ferrari 458 Italia e dedikuar Barcelonës

Ka ngjyrat “blaugrana” dhe Messi me shokë të stampuar mbi karroceri. Pasioni për skuadrën e zemrës nuk ka limit, sidomos kur bëhet fjalë për...

Ferrari paralajmëron 6 modele të reja

Prodhuesi nga Maranella ka zbuluar se deri në vitin 2013, do të prodhoj gjashtë modele të reja, duke përfshirë edhe Enzo-n e ri. E tërë...

“Bisha e kuqe” 100 km/h për 3 sekonda

Modeli i pritur qe një kohë të gjatë, superautomobili i ri nga kompania “Ferrari” më në fund i është prezantuar publikut të gjerë na...

Prezentohet Ferrari më i shpejtë i të gjitha kohërave

Ferrari ka prezantuar pamjet e para që do të ketë modeli më i fundit. Kjo makina pritet që të jetë më e shpejta e...