LaFerrari nuk do të ketë model tjetër

Pasi më herët ishte plasuar lajmi se Ferrari po e përgatit një version më të lehtë të modelit sportiv hibrid të saj, LaFerrari, ky...

“Bisha e kuqe” 100 km/h për 3 sekonda

Modeli i pritur qe një kohë të gjatë, superautomobili i ri nga kompania “Ferrari” më në fund i është prezantuar publikut të gjerë na...

Ferrari me 4 dyer

Edhe pse shumë adhurues të Ferrari-it mendojnë se modeli me 4 dyer do të paraqiste një shëmtim të kësaj marke të veturave, dizajneri Alex...

Prezentohet Ferrari më i shpejtë i të gjitha kohërave

Ferrari ka prezantuar pamjet e para që do të ketë modeli më i fundit. Kjo makina pritet që të jetë më e shpejta e...

Më 26 tetor prezantohet Ferrari më i ri

Kjo është Ferrari më pak e njohur nga publikun i gjerë por që është spektakolare për gara. Ferrari i ri, i cili është projektuar nga...

Ferrari FF me kulm panoramë

Ferrari në panairin e veturave në Paris ka prezantuar modelin FF me kulm panoramë nga xhami. Ky kulm do të jetë në dispozicion si...

Ferrari s’njeh krizë, shitje rekord

Kriza globale financiare, e vecanërisht në Eurozonë, nuk e ka ndalur kompaninë italiane të prodhimit të super-makinave, Ferrari të arkëtojë shifra rekord. Prodhuesi italian deklaroi...

Ferrari i veshur edhe nga jashtë me lëkurë

Shumë makina të shtrenjta kanë sedilje lëkurë, por një pasanik ka vendosur që Ferrarin e tij që kushton plot 135 mijë paund ta veshë...

Ferrari 35-milion dollarësh

Ferrari 250 GTO i vitit 1962 ishte në pronësi të biznesmenit britanik Eric Heerema. Ai tani ka kaluar në pronësi të një biznesmeni amerikan...

Eric Clapton me Ferrari unik

SP12 EC është një prej modeleve të veçanta, dhe kjo makinë u prodhua në vetëm një kopje sipas kërkesës. Këtë herë, i dashuruari i...