Ferrari që ec me pedale

Artisti austriak, Hannes Langeder, ka ndërtuar një Ferrari, i cili lëviz me pedale. Dizajni e lëmuar dhe karroceria e ngjyrosur në të kuqe e...

Ferrari prodhon super trenin

Edhe pse vitet e fundit ekipi i Ferrarit në Formula 1 nuk po shënon rezultate të mira, djelmoshat nga sektorët e tjerë të fabrikës...

Enzo, shitja më e shtrenjtë në historinë e policisë

Një model i kufizuar Ferrari (1 milion stërlina) do të dalë në ankand në atë që mendohet se do të jetë shitja më e...

Ferrari F12 Berlinetta

Në Gjenevë vazhdon prezantimi i modeleve më të reja të makinave sportive nga shtëpitë prodhuese më të mëdha dhe me emër në botë. Pas “Bertone...

Hidroavioni Ferrari shitet për 1.5 milion paund

Ky Ferrari i jashtëzakonshëm nuk është ndonjë prodhim për pasanikët dhe njerëzit e fuqishëm. Në fakt bëhet fjalë për një makinë uji të prodhuar...

Ferrari bëhet limuzinë

Në periudhën e Krishlindjeve, të gjithë mund të shprehim një dëshirë, por ndoshta dhe ta teprojmë aq sa dhe fëmijët mund të na kenë...

Ferrari 458 Italia e dedikuar Barcelonës

Ka ngjyrat “blaugrana” dhe Messi me shokë të stampuar mbi karroceri. Pasioni për skuadrën e zemrës nuk ka limit, sidomos kur bëhet fjalë për...

Filloi testimi i Ferrari 599

Prototipi testues i fotografuar disa ditë më parë në afërsi të selisë së “Ferrari-t” në Maranello sipas burimeve të caktuara është gjenerata e ardhme...

Ferrari California 2012

Modeli California gjithsesi që nuk është modeli më interesant në gamën e “Ferrari-t”, por kjo së shpejti deri diku mund të ndryshojë. Për vitin e...

Ferrari F40 kundër Ferrari 599 GTB Fiorano – VIDEO

Ferrari e prezantoi videon promovuese zyrtare për modelin e ri 599 GTB Fiorano nëpërmjet një gare një një rrugë lokale kundër njërit nga modelet...