Ferrari paralajmëron 6 modele të reja

Prodhuesi nga Maranella ka zbuluar se deri në vitin 2013, do të prodhoj gjashtë modele të reja, duke përfshirë edhe Enzo-n e ri. E tërë...

Vjen Ferrari më i shpejtë në histori

Mbërrin Ferrari më e shpejtë në histori.Quhet 599 GTO, bëhet fjalë për një makinë rruge dhe do të jetë vetëm në 599 ekzemplarë. Prezantimi zyrtar...

Është leshuar nje video dhe disa foto të Ferrari 458 Italia

Pas shpalljes publike në korrik të 2009 nga Ferrari të modelit 458 Italia prej atëherë e deri tani nuk ka pasur diqka te re...

Konfirmohet Ferrari 458 Italia Spider

Nga Italia vijnë lajme se Ferrari do të fillojë prodhimin e një versioni kabriolet të modelit të tyre më...

Ferrari i parë hibrid me motor V12

Sipas pohimeve të prijësit të Ferrarit Amedeo Felisa, Ferrari në ofertën e vet përfundimisht ka për qëllim të përfshijë edhe modelin...

Ferrari gabimisht publikon modelin e ri

Sapo na kanë shfaqur trashëguesin e automjetit F430, modelin 458 Italia, nga Ferrari vjen edhe një tjetër ngacmim. Në faqen zyrtare të prodhuesit dje është...

U zbulua Ferrari i ri 458 Italia!

// Përfundon me zëvendësimin mahnitës të F430. Arrin një shpejtësi të madhe prej 326.7 km/h për më pak se 3,5 sekonda, kjo është makina më...

Ferrari 250 Testarossa rekord të ri!

Ferrari 250 Testarossa i vitit 1957 është shitur në ankand gjatë vikendit për hiq më pak se nëntë milionë euro. Shitja ishte organizuar nga...