Fiat Viaggio si paralajmërues i Bravo-s së ri

Fiat Viaggio premierë do të prezantohet në sallonin e automobilave që mbahet në Pekin, ndërsa bëhet fjalë për automobilin i cili në të vërtetë...

Fiat 500 limuzinë, një makinë për presidentin Obama

Ky është versioni më i fundit nga Fiat, një Fiat 500 limuzinë. Kjo makinë është realizuar nga grupi i punonjëve milanez të Castagna-as, me...

Gjermanët të kënaqur me “Fiat 500”

Modeli “Fiat 500” e zuri vendin e parë në hulumtimin në të cilën ngasësit në Gjermani e kanë vlerësuar kënaqësinë në automobilat e...

Fiat Bravo me pajisje shtesë

Çka është edicioni Bianco? Bëhet fjalë për modelet e Fiat-it të cilët edhe më tepër janë pasuruar me pajisje shtesë. Në mesin e...

Del në shitje Fiat Bravo MyLife

Modelin “Bravo MyLife” e karakterizojnë rrotat 16-she, përfundimi me “gloss black” në pjesën e parme, në shtyllat B dhe në kornizat e dritave...

Fiat 500 Coupé shkon në prodhim serik

Fiat 500 Coupe Zagato, i prezantuar si koncept në panairin e sivjetmë të veturave në Gjenevë, do të shkoj në prodhim serik. Këtë e...

Automobilat që do të paraqiten gjatë këtij viti

Viti i cili sapo kaloi nuk ishte i keq për fabrikat e automobilave edhe për kundër parashikimeve të pesimistëve. Në vitin 2010 u...

Romeo Ferraris Fiat 500C Sardinia

Nga punëtoria Romeo Ferraris vjen Fiat 500C Sardinia i ri, i cili do të prodhohet në vetëm 50 kopje, ndërsa për momentin çmimi i...

“FIAT” kthehet në tregun amerikan pas 30 viteve

Prodhuesi italian i automobilave "Fiat" sërish kthehet në tregun amerikan pas 30 viteve mungesë dhe tash dilerët e grupacionit "Krajsler" duhet të vendosin nëse do...

Fiat 500 ”Rosso Corsa”

Modeli i popullarizuar Fiat 500, çdo ditë fiton ndonjë edicion special i dedikuar për treg të caktuar. Tani është zbardhur seria 'Rosso Corsa', e...