Fordi i vitit 1926 – erdhi në Kosovë!

I prodhuar në vitin 1926, vetura e tipit Ford është sjellë në Kosovë nga një bashkatdhetar që jeton në Norvegji. Por, pronarit të kësaj veture...

Ford Focus i ri vetura më e shitur në botë

Ford Focus i ri, rrit cilësinë si vetura më e shitur në botë me një model më të spikatur.Dizajn më emocional në pamjen e...

Fotografitë zyrtare të Ford Mustang

Siç mund të shohim në fotografi, vetura e frymëzuar nga Saleen ka marrë disa ndryshime në grilë. Grila trapezoidale në krye të veturës është...

Ford EcoSport Edge i ri

Ford dëshiron të rris numrin e veturave të shitura në tregun evropian. Strategjia e kompanisë parasheh eksportimin e modeleve të reja të cilat deri...

Ford rifreskon Explorerin e ri

Kompania amerikane Ford këto ditë ka prezantuar modelin e ri të Explorer, që sipas inxhinierëve të kësaj kompanie pritet të bëjë bujë në tregun...

Ford paraqet Focusin e ri për vitin 2014

Ford Focusi i ridizajnuar për vitin 2014 më në fund i është prezantuar publikut. Motori i ri, karroceria e rifreskuar dhe kabina, do të...

Ford Mondeo arrin në tregun evropian

Nëse duhet besuar raporteve të fundit, gjenerata e pestë e Ford Mondeo, më në fund do të gjendet në tregun evropian në tremujorin e...

Ford Mustang tani edhe në tregun europian

Për 50 vite ajo ka mbetur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Me zhvillime të mëdha në vendin ku lindi dhe u bë një...

Ford Fiesta makina më e shitur në Evropë

Ford Fiesta, vetura e vogël më e shitura gjatë muajit shtator dhe për nëntë muajt e parë të vitit 2013, sipas të dhënave të...

Ford-i teston me një teknologji të vetë-parkimit

Ford ka prezantuar një automjet prototip sprovues me një teknologji të vetë-parkimit (Fully Assisted Parking Aid) dhe shmangien e pengesave (Obstacle Avoidance). Prezantimi i automjeteve...