Ford Mondeo Wagon

Gjenerata e re e Ford Mondeo në versionin karvan, i shënjuar në mënyrë adekuate si Wagon, në treg vjen së shpejti. Karroceria e dizajnuar...

Paraqitet Ford Mustang 2011

Ford ka nxjerrë disa detaje dhe karakteristika të reja dhe inovative teknike të vetures së re Ford Mustang si brezi i ardhshëm i kesaj...
Driver Alert, “shpëtimtari” i ngasësve

Driver Alert, “shpëtimtari” i ngasësve

Duke marrë parasysh numrin e madh të aksidenteve të trafikut secilin vit, për shkak të ngasësve që “flenë” para timonit, sistemi i ri i...

Modeli më i ri Ford B-Max fiton çmimin “Autobest 2013”

Modeli më i ri Ford B-Max ka fituar çmimin “Autobest 2013”, i cili është ndarë nga 15 gazetarët më të njohur për auto në...

Ford Fiesta ST debuton në Los Anxhelos

Ford-i në panairin e sivjetmë në Frankfurt, ka prezantuar konceptin Fiesta ST, i cili ishte në versionin me 3 dyer, ndërsa tani pas dy...

Ford “Atlas”, pikapi i së ardhmes

Në panairin e veturave në Detroit, Ford ka prezantuar konceptin pikap (pick-up) të modelit Atlas, i cili paralajmëron se si duket gjenerata e modelit...

Ford Mondeo arrin në tregun evropian

Nëse duhet besuar raporteve të fundit, gjenerata e pestë e Ford Mondeo, më në fund do të gjendet në tregun evropian në tremujorin e...

Fordi i ri Mondeo, rripa sigurimi me airbag

Fordi i ri Mondeo do të ketë në rripat e sigurimit një airbag të integruar, i aftë të mbrojë kokën, qafën dhe bustin. Forca...

Fiesta ECOnetic më ekonomik

Filloi prodhimi i modelit të ri Fiesta ECOnetic, deri më tani automobili më ekonomik i prodhuesit evropian “Ford-it”. Fiesta ECOnetic, të cilin e vë...

Focus apo Fiesta RS

Në “Ford” janë duke planifikuar prodhimin e Fiesta-s, e cila në vend të priturit Focus-it mund të merrte shenjën RS. Edhe pse Focus i...