Detajet e para për Ford Focus ECOnetic

Ford ka dhënë detajet e para për modelin e ri Focus ECOnetic, para premierës së tij më vonë gjatë këtij viti. Është dizajnuar që...

Kompania Ford me risi

Kompania Ford po përpiqet të krijojë një model dixhital që të duket si një fëmijë njerëzor dhe shumë më të saktë anatomikisht se subjektet...

Ford fiesta, shkel tregun!

Që kur ky model kishte arritur në shitje në tetor të vitit 2008, Ford Fiesta e re kishte marrë shpërblime të ndryshme, ndërsa edhe...

Ford Fiesta e re me 1 milion copë të shitura në Evropë

Shitja e përgjithshme e muajit të kaluar të gjeneratës më të re të Ford Fiesta-s në Evropë, ka arritur shifrën prej një milion copëve. Ky...

Ford me probleme teknike

Kompania amerikan e prodhimit të automobilave Ford, ka shpallur lajm për mbledhjen e qindra mijëra makinave të shitura në treg. Kjo kompani do të...

Ford Focus 2011 me motor EcoBoost

Modeli i ri Ford Focus 2011, do të jetë i pajisur me motorët e rinj EcoBoost, të cilët ofrojnë harxhime të vogla ...

Ford Start në treg në 2014

Ford kohë më parë ka prezantuar konceptin e ri me emrin Start, i cili do të jetë një zëvendësim i modelit Ka dhe do...

Ford Focus Estate

Për të festuar suksesin e vet në mbarë botën, kompania e “Ford-it”, ka prezantuar modelin e ri Ford Focus Estate, i cili nuk do...

Ford F150 SVT me motor të ri 6,2 litërsh

Karakteristikat e tij të fuqisë dhe momentit rrotullues e bëjnë pick-upin më të fuqishëm në tregun amerikan. 6.2 litërshi V8 është ai i njëjti...

Ford do të lansojë hibrid C-MAX në Evropë

Fabrika e njëjtë do të përdoret për të prodhuar një C-Max me shtatë ulëse që do të dërgohet në tregun e Amerikës Veriore dhe...