Ford do të prodhoj vetura të reja për policinë amerikane

Kompania e njohur e veturave Ford-i ka paraqitur planet për të zëvendësuar veturën e vjetërsuar Crown Victoria Police Interceptor, me një model tërësisht të...

Ford ka vazhduar të prodhoj legjenden e quajtur 2010 Cobra Jet

Prodhuesi i njohur i automjeteve Ford ka nxjerr ne pah tipin me te ri te vitit 2010 te quajtur Cobra Jet Mustang në Panairin...

Ford Fiesta do të përjetojë sukses edhe në Amerikë

Ford Fiesta është duke vënë bast se Fiesta do të përjetojë të njëjtin sukses edhe në Amerikë, si në tregjet e gjithe botës.Ford Fiesta...

Një super makinë nga Fordi

Se shpejti Fordi paraqet edhe një super makinë i cili per nje koh te gjate ka qenë një bestseller për 32-vite...

Ford i ri C-Max: Më më shumë fuqi dhe më ekonomik

Ford ka publikuar disa fotografi të gjeneratës së ardhshme të modelit C-Max, në prag të panairit të automjeteve në Frankfurt të...

Ford Fiesta i ri, sukses i vërtetë

Eshte prezantuar per here te pare zyrtarisht ne shkurt te vitit 2008, ne sallonin e makinave te Gjeneves dhe qe nga ajo kohe eshte...