Honda XS-1 Vision: Krosoveri me shtatë karrige

Gjatë panairit ndërkombëtarë të veturave që po mbahet në Nju Delhi, Honda ka prezantuar krosoverin e ri me dyer rrëshqitëse dhe me tre rena...

Honda S660 modeli i ri sportiv

Honda paraqiti konceptin S660 si hyrje në modelin e saj të ri sportiv, disa javë përpara “Tokyo Motor Show”. Honda përshkruan makinën si një...

Honda Jazz Mugen

Mugen këtyre ditëve e ka prezantuar pakon e saj për modelin e lansuar kohë më parë Honda Jazz. Dhe së shpejti në treg do të...

Hondat veturat më të besueshme

Raporti vjetor rreth besueshmërisë së veturave të përdorura në tregun britanik, të cilin e përpilojnë revista “What Car” dhe kompania e sigurimit “Warranty Direct”,...

Honda PCX 125 dhe 150

Çmimet e karburanteve të cilat po rriten vazhdimisht kanë detyruar numrin e madh të njerëzve që të blejnë skuter i cili harxhon shumë pak...

Honda Civic Wagon concept në panairin e veturave Gjenevë

Kompania “Honda” e publikoi skicën e dizajnit se si do të duket koncepti Honda Civic Wagon i cili premierën do ta ketë muajin e...

Honda me modelin CR-V, elegancë dhe stil

Para saktësisht 16 viteeve Honda ka prezantuar modelin CR-V, pionierin e klasës SUV (Sport UtilityVehicle). Që nga atëherë, Honda CR-V është bërë sinonim i...

Honda Civic me versionin Type R

Prodhuesi i njohur i automobilave “Honda” ka kohë që e ka konfirmuar që gjenerata e re e Civic-ut do të fitojë edhe Type R...

Honda Civic edhe si karavan

Honda në panairin e Parisit ka prezantuar disa risi. Përveç konfirmimit se modeli Civic Type R do të fitoj pasardhësin, kjo kompani për vitin...

Honda konfirmoi prodhimin e Civic Type R

Prodhuesi japonez edhe zyrtarisht e konfirmoi që në vitin 2015 në treg do të arrijë versioni Type R i gjeneratës së re të Honda...