Honda prezanton versionin CR-V-s

Pasi që disa javë më patë në panairin e veturave në Detroit ka zbuluar gjeneratën e re të modelit të saj SUV, versionin CR-V...

Versioni zyrtar i Hondas së rinovuar CR-V (Foto)

Honda i ka publikuar fotografitë zyrtare të modelit të rinovuar CR-V që në tregun evropian do të paraqitet në vitin 2016. Ndryshimet në këtë model...

Honda ka shitur 800.000 hibridë

Honda ka njoftuar se prej daljes se gjeneratës së parë të modeleve "Insight", në nëntor të vitit 1999 e deri më sot ka shitur...

Honda me model te ri

Honda e re e shkëlqyer dhe e bukur. Kompania japoneze e makinave nuk ka të bëjë vetëm me makina të mërzitshme por tani ajo...

Honda S660 modeli i ri sportiv

Honda paraqiti konceptin S660 si hyrje në modelin e saj të ri sportiv, disa javë përpara “Tokyo Motor Show”. Honda përshkruan makinën si një...

Honda PCX 125 dhe 150

Çmimet e karburanteve të cilat po rriten vazhdimisht kanë detyruar numrin e madh të njerëzve që të blejnë skuter i cili harxhon shumë pak...

Honda me modelin CR-V, elegancë dhe stil

Para saktësisht 16 viteeve Honda ka prezantuar modelin CR-V, pionierin e klasës SUV (Sport UtilityVehicle). Që nga atëherë, Honda CR-V është bërë sinonim i...

Honda me “Segway-in e zgjuar”

Ne jemi dëshmitar të shumë inovacioneve kohëve të fundit , por jo si kjo.Honda paraqet  “Segway-in e zgjuar”, që përdor peshën e trupit të...

Honda Jazz Mugen

Mugen këtyre ditëve e ka prezantuar pakon e saj për modelin e lansuar kohë më parë Honda Jazz. Dhe së shpejti në treg do të...

Gjenerata e dytë e modelit CR-Z

Prodhuesi japonez i publikoi skicat se si do të duket gjenerata e dytë e modelit CR-Z, dhe në bazë të atyre që shihet po...